24650664_1866674926706702_752265418_o

MKP Pogoń nie zapomniał o Pawle Matłaczu. Wychowanek biało-niebieskich potrzebuje pomocy po poważnej kontuzji, której nabawił się w czasie występów w IV-ligowej Mazovii Mińsk Mazowiecki.

 

O problemach zdrowotnych Pawłach było głośno dzięki wielu akcjom charytatywnym, a także artykułom w prasie ogólnopolskiej. MKP Pogoń wspierał swojego wychowanka przy każdej możliwej okazji. Nie chodzi jednak o wychwalanie swoich zasług, ale pomoc w powrocie Pawła Matłacza do optymalnej sprawności.

 

Dramat Matłacza rozpoczął się 8 sierpnia 2015 roku, kiedy na meczu z Bzurą w Chodakowie został staranowany przez rywala. Diagnoza lekarzy była druzgocąca – uszkodzenie rdzenia kręgowe i minimalne szanse na uniknięcie wózka inwalidzkiego. Paweł – jak na sportowca przystało – pokazał jednak hart ducha i dokonał w ciągu długiej rehabilitacji ogromnych postępów.

 

Przy okazji Wielkiego Meczu Piłkarskiego o własnych siłach wyszedł na boisko i podziękował wszystkim ludziom dobrego serca. W 2016 roku odbył się także halowy turniej charytatywny „Gramy dla Pawła”, który był połączony z aukcją. Już wkrótce zostanie rozegrana jego kolejna edycja.

 

Pogoń postarała się o poszerzenie oferty aukcyjnej. Wykorzystując kontakty w polskich klubach udało się zdobyć zestaw różnorakich gadżetów. Serdeczne słowa podziękowania należy skierować do: Górnika Łęczna, Lecha Poznań, Miedzi Legnica, Stali Mielec, ROW 1964 Rybnik, Ruchu Chorzów oraz Zagłębia Lubin.

 

Gadżety zostaną przekazane na licytację, o której szczegółach wkrótce poinformujemy.