49

Pogoniści w meczu 17 kolejki podejmą Raków Częstochowa.

 

Medaliki to beniaminek Nice 1 Ligi. Podopieczni Marka Papszuna w dobiegającej końca rundzie zapracowali na miano rewelacji rozgrywek. Raków w sezonie 2016-1 7 nie miał sobie równy na boiskach II ligi, a obecnie znakomicie sobie radzi na zapleczu ekstraklasy. Domeną czerwono-niebieskich stały się mecze wyjazdowe (5 zwycięstw i 2 porażki). Beniaminek w ostatnich czterech meczach zgarnął osiem punktów.

 

Najlepszym strzelcem Rakowa jest doskonale znany w Siedlcach Adam Czerkas. Wychowanek Podlasia Sokołów Podlaski zdobył w tym sezonie pięć bramek. Liderem drugiej linii jest Rafał Figiel, który z 8 ostatnimi podaniami przewodzi w klasyfikacji asystentów Nice 1 Ligi. Siedleccy defensorzy będą również musieli zwrócić baczną uwagę na Tomáša Petráška. Dwumetrowy defensor z Czech jest ogromnym zagrożeniem przy każdym stałym fragmencie gry Rakowa (nawet wrzutach z autu!). Warto także zwrócić uwagę na taktykę Rakowa, która często ulega zmianom, ale w wielu meczach wyjściową można rozpisać jako 3-4-3.

 

Czerkas nie jest jedynym ekspogonistą w barwach Rakowa. Szansę na ponowny występ na Stadionie Miejskim w Siedlcach mogą również otrzymać Hubert Tomalski i Krystian Wójcik. CZYTAJ WIĘCEJ

 

Raków to klub, który znakomicie kojarzy się siedleckim kibicom. Na mecie sezonu 2014-15 Pogoniści walczyli z Medalikami o miejsce na zapleczu ekstraklasy. W Siedlcach było 1:1, a wyrównującą bramkę zdobył w ostatniej minucie Donald Djoussé. Rewanż w Częstochowie cieszył się ogromnym zainteresowanie, zdecydowanie większym niż podają oficjalne statystyki. Na trybunach przestarzałego stadionu przy Limanowskiego zasiadło grubo ponad 100 sympatyków siedleckiej Pogoni. Mecz zakończył się zwycięskim remisem 2:2. Bramki dla biało-niebieskich zdobyli: Antonio Calderón z karnego oraz Djoussé. Wszystkie trafienia dla Rakowa zaliczył Wojciech Reiman.

 

Sędzią niedzielnego meczu będzie Sebastian Jarzębak z Bytomia. W poprzednim sezonie był on rozjemcą dwóch spotkań z udziałem siedlczan – obu przegranych (1:2 w Pruszkowie oraz 0:4 z Miedzią).

 

Zagrożeni pauzą:

 

Miroslav Pastva, Maciej Wichtowski, Mateusz Żytko (po 3 żółte kartki)