51

W przedostatnim wyjazdowym meczu w 2017 roku siedlecka Pogoń zmierzy się w Niepołomicach z Puszczą.

 

Beniaminkowie znakomicie radzą sobie w bieżącym sezonie. Na wysoką ocenę nowicjuszów zapracowała także Puszcza. Podopieczni Tomasza Tułacza w 15 meczach zgarnęli 24 punkty. W październiku jedynie Miedź punktowała równie dobrze jak Żubry.

 

Najlepszym strzelcem – a zarazem największą gwiazdą – Puszczy jest Maciej Domański. Filigranowy pomocnik w ostatnich kilku sezonach spędzonych na II-ligowych boiskach poczynił ogromne postępy. Jego statystyki (7 bramek i 3 asysty) mówią same za siebie. Mocnym punktem Puszczy jest również formacja obronna, w której główne role odgrywają Michał Czarny i Piotr Stawarczyk. W kadrze niepołomiczan znajduje się Bartosz Kaszubowski. Wychowanek Pogoni jeszcze nie zaliczył występu w Nice 1 Lidze.

 

Pogoń miała okazję do zapoznania się z Puszczą w czasie wspólnej gry w II lidze wschodniej. Bilans czterech spotkań jest korzystny dla klubu z Małopolski. Żubry wygrały trzy razy, a przegrały tylko raz (bramki: 7:5 na korzyść Puszczy). Ponad cztery lata temu Pogoń wygrała 2:1 w Niepołomicach po trafieniach Mariusza Dzienisa i Chinonso Agu. To tylko ciekawostka, ponieważ żaden z piłkarzy grających obecnie w obu drużynach nie pamięta tamtego spotkania.

 

Arbitrem spotkania Puszcza – Pogoń będzie Wojciech Krztoń. Sędzia z Olsztyna był w poprzednim sezonie szczęśliwy dla siedlczan, gdyż prowadził wygrane mecze z Chrobrym (u siebie) i Stalą (na wyjeździe).

 

Sobotnie mecz rozpocznie się o 13:00. Puszcza dobrze radzi sobie na swoim kameralnym obiekcie (5-1-2), natomiast Pogoń nie ma problemów z punktowaniem na wyjazdach (4-1-3). Kto więc będzie górą?

 

Pauza:

 

Arkadiusz Czarnecki, Adrian Paluchowski (po 4 żółte kartki)

 

Zagrożeni pauzą:

 

Miroslav Pastva, Maciej Wichtowski, Mateusz Żytko (po 3 żółte kartki)