DSC_1487

Pogoń Siedlce podejmie Miedź Legnica. Biało-niebiescy celują w drugie domowe zwycięstwo w sezonie.

 

Nie może być inaczej, ponieważ w ostatnich czterech spotkaniach Pogoniści zgarnęli osiem punktów. Szczególnie godne zapamiętania były wyjazdowe triumfy w Chojnicach i Tychach. Siedlczanie zdołali zburzyć dwie ostatnie domowe twierdze na zapleczu ekstraklasy, a przecież wcześniej przywozili pełną pulę z tak trudnych terenów jak Katowice czy Mielec.

 

Można rzec, że wyjazdy ratują Pogoń. U siebie biało-niebiescy wygrali tylko raz. W 8 kolejce bez punktu z Siedlec wyjechał jedynie Stomil Olsztyn. Pozostałe mecze kończyły się mniej przyjemnie. Aktualny domowy bilans to: zwycięstwo, 3 remisy i 2 porażki.

 

Okazja do podreperowania bilansu nadarzy się w sobotę 28 października. Miedź to trudny rywal, ale Nice 1 Liga co chwilę udowadnia, że pokonać można każdego. Legniczanie po 14 kolejkach chlubią się pozycją wicelidera zaplecza ekstraklasy. Na dorobek 25 punktów złożyło się: 7 zwycięstw, 4 remisy i 3 porażki. Najlepszym strzelcem drużyny dowodzonej przez Dominika Nowaka jest Słowak Jakub Vojtuš – autor czterech bramek. Nieznacznie mniej skuteczni są Wojciech Łobodziński oraz Przemysław Mystkowski.

 

W kadrze Miedzi nie brakuje znanych nazwisk. Uwagę przykuwają nazwiska byłych reprezentantów Polski, ale siedleckich kibiców najbardziej interesuje Rafał Augustyniak. Defensywny pomocnik w przeszłości dwukrotnie występował w Pogoni. Czy zdrowie pozwoli mu na przypomnienie się?

 

Bilans spotkań z Miedzią nie jest przesadnie korzystny. Siedlczanie wygrali tylko raz, a poza tym dwukrotnie remisowali i trzykrotnie przegrywali. Traumatyczne były mecze w poprzednim sezonie zakończone porażkami 0:4 i 0:3. W obu spotkaniach wynik był jednak gorszy niż gra. Jedyne zwycięstwo z Miedzią przypadło na 24 maja 2015 roku. Siedlczanie wygrali 1:0 po bramce Adriana Dziubińskiego. Na ławce trenerskiej zasiadał wówczas Bartosz Tarachulski. Poza nim tamto spotkanie pamiętają jedynie Cezary Demianiuk i Jarosław Ratajczak oraz Grzegorz Bartczak i Łobodziński.

 

Rozjemcą w spotkaniu Pogoń – Miedź będzie Konrad Gąsiorowski. Arbiter z Białej Podlaskiej jest regularnie sędziuje mecze z udziałem biało-niebieskich. W bieżącym sezonie prowadził przegrany 0:2 mecz z Podbeskidziem.

 

Pauza:

 

Daniel Chyła (8 żółtych kartek)

 

Zagrożeni pauzą:

 

Arkadiusz Czarnecki, Adrian Paluchowski, Miroslav Pastva, Maciej Wichtowski (wszyscy po 3 żółte kartki)