DSC_0041

Pogoń Siedlce wygrała 2:0 w Chojnicach. Dublet ustrzelił Adrian Paluchowski!

Z jedenastki Pogoni z powodów zdrowotnych wypadli Dominik Kun oraz Jakub Szrek. Na problemach kolegów skorzystali Arkadiusz Czarnecki (wracający po pauzie za czerwoną kartkę) oraz młodzieżowiec Dawid Polkowski. Ponadto zabrakło Michała Bajdura, Piotra Krawczyka i Damiana Świerblewskiego. Na ich miejsce wskoczyli Piotr Mroziński, Adrian Paluchowski oraz Jarosław Ratajczak.

Pogoniści zaliczyli idealny początek. W 9 minucie siedlczan na prowadzenie wyprowadził Paluchowski, który trafił w drugim meczu z rzędu. Asystę zapisał na swoim koncie Maciej Wichtowski. Chojniczanka mogła odpowiedzieć za sprawą Wojciecha Lisowskiego, ale Rafał Misztal – po raz pierwszy, ale nie ostatni – stanął na wysokości zadania. Dziesięć minut później siedlecki golkiper poradził sobie z rykoszetem po strzale Krzysztofa Danielewicza. Po pół godzinie gry Tomasz Mikołajczak stanął oko w oko z Misztalem, ale bramkarz Pogoni zaliczył skuteczną interwencję wślizgiem. W 34 minucie strzał Grzegorza Tomasiewicza został zablokowany ręką przez Oskara Paprzyckiego. Niestety, Mateusz Żytko zmarnował rzut karny. Na cztery minuty przed końcem pierwszej połowy Piotr Mroziński oddał minimalnie niecelne uderzenie z dystansu. Chojniczanka mogła zdobyć gola do szatni, ale Misztal wykazał się kapitalnym refleksem.

W 54 minucie drużyna z Chojnic zdołała umieścić piłkę w siatce Pogoni, ale Mikołajczak w momencie oddawania strzału był na spalonym. Pogoń nie spoczęła na laurach i szukała drugiej bramki. W 62 minucie Daniel Chyła obsłużył Paluchowskiego, który po błędzie chojnickiej defensywy skompletował dublet. Gospodarze nie przegrali ligowego meczu na własnym terenie od 29 kwietnia, więc byli mocno zaskoczeni obrotem wydarzeń. Podopieczni Krzysztofa Bredego robili co mogli, ale bramka Pogoni była jak zaczarowana. Zadbał o to doskonale znany w Chojnicach Misztal, a w jednej sytuacji piłkę z linii bramkowej wybił Dawid Polkowski. Pogoń wygrała 2:0 i

W przeszłości w Chojniczance występowali Daniel Chyła i Rafał Misztal.

W sobotę 28 października Pogoń podejmie Miedź Legnica.

Nice 1 Liga

14 kolejka

Chojniczanka Chojnice – Pogoń Siedlce 0:2 (0:1)

Bramki: Adrian Paluchowski 9, 62

W 35 minucie Mateusz Żytko nie wykorzystał rzutu karnego – Radosław Janukiewicz obronił.

Chojniczanka: 84. Radosław Janukiewicz – 25. Wojciech Lisowski, 26. Michał Markowski, 15. Tomasz Boczek, 6. Przemysław Pietruszka – 45. Adam Ryczkowski, Oskar Paprzycki (46, 7. Rafał Grzelak), 14. Krzysztof Danielewicz (78, 19. Karol Fila), 10. Andrzej Rybski (57, 21. Emil Drozdowicz), 8. Jakub Bąk – 17. Tomasz Mikołajczak

Pogoń: 12. Rafał Misztal – 19. Maciej Wichtowski, 14. Mateusz Żytko, 25. Arkadiusz Czarnecki, 4. Jarosław Ratajczak – 35. Dawid Polkowski, 23. Piotr Mroziński, 8. Daniel Chyła (86, 11. Michał Bajdur), 10. Grzegorz Tomasiewicz (89, 7. Paweł Garyga), 9. Dariusz Zjawiński (82, 92. Cezary Demianiuk) – 87. Adrian Paluchowski

Żółte kartki: Oskar Paprzycki 34, Krzysztof Danielewicz 59, Karol Fila 79 – Daniel Chyła 57, Arkadiusz Czarnecki 82

Sędzia: Marek Opaliński (Legnica)