22662377_1805437572830438_1152695452_o

W zaległym meczu 12 kolejki Pogoń Siedlce zremisowała 1:1 z Olimpią Grudziądz.

Przed meczem uczczono pamięć zmarłego byłego piłkarza Pogoni, Andrzeja Pankiewicza.

Do wyjściowej jedenastki powrócił Dariusz Zjawiński, który odcierpiał karę za żółte kartki. Napastnik powrócił na pozycję numer 9 kosztem Adriana Paluchowskiego. Do zmian doszło również w linii defensywnej. Pauzującego za czerwoną kartkę Arkadiusza Czarneckiego zastąpił Maciej Wichtowski. Ponadto Damian Świerblewski wskoczył do jedenastki w miejsce Jarosława Ratajczaka. Debiut w podstawowym składzie zaliczył Piotr Krawczyk, który wygryzł z niego Piotra Mrozińskiego.

W 5 minucie Olimpia ruszyła z kontrą, ale strzałowi Mateuszowi Klichowicza wyraźnie zabrakło precyzji. Pogoń dłużej utrzymywała się przy piłce, ale w kilku momentach brakowało ostatniego podania. W 12 minucie Damian Michalik przestrzelił po indywidualnej akcji. Chwilę później Olimpia skonstruowała kontrę. Ville Salmikivi podał na prawą stronę do Klichowicza, ten bez przyjęcia zacentrował w pole karne, ale zamykający akcję Adrian Klimczak uderzył wysoko nad bramką gospodarzy. W 21 minucie Konrad Handzlik w 100-procentowej sytuacji trafił w słupek. Dziesięć minut później Daniel Chyła z trudnej pozycji główkował nad bramką po centrze Piotra Krawczyka z rzutu rożnego. W 40 minucie po uderzeniu Michalika i rykoszecie piłka przeszła tuż obok siedleckiej bramki. Gorąco zrobiło się ponownie w przedostatniej minucie. Chyła stracił piłkę w strefie środkowej, Michalik podał do Handzlika, który nie zdołał pokonać Misztala w sytuacji sam na sam. Pogoń odpowiedziała zablokowanym strzałem Tomasiewicza. Do przerwy obyło się bez bramek.

Do drugiej połowy Pogoń przystąpiła z dwiema zmianami w składzie. Wejścia Paluchowskiego i Polkowskiego należało potraktować jako chęć walki o pełną pulę. W 48 minucie Misztal w dużym tłoku poradził sobie z głęboką centrą Michalika z rzutu rożnego. Chwilę później Pogoń przedostała się pod bramkę gości, ale Tomasiewicz uderzył niecelnie. W 53 minucie Misztal złapał piłkę po strzale Michalika z 18 metrów. Odpowiedź siedlczan była zabójcza. Tomasiewicz rozrzucił akcję do Krawczyka, ten podał do Zjawińskiego. Napastnik Pogoni idealnie zacentrował z lewej flanki na głowę Paluchowskiego, który strzałem z głowy otworzył wynik. W 59 minucie na boisku pojawił się Wołodymyr Kowal. Kilkadziesiąt sekund później Ukrainiec cieszył się z bramki. Kowal dobił uderzenie Handzlika. Mecz rozpoczął się od nowa. Aktywny Paluchowski miał dwie dogodne okazje, ale brakowało mu szczęścia. W 71 minucie Klichowicz główkował nad bramką Pogoni po centrze Damiana Ciechanowskiego z prawej flanki. Po chwili szanse mieli gospodarze. Kun wycofał piłkę do Zjawińskiego, który uderzył tuż przy słupku. Niestety, po niewłaściwej stronie. W 80 minucie Zjawińskiemu zabrakło centymetrów, aby zamknąć zgranie głową Świerblewskiego. Do końca meczu żadnej ze stron nie udało się przechylić szali na własną korzyść.

W sobotę 21 października o 17:00 Pogoń zagra w Chojnicach z liderem Nice 1 Ligi – Chojniczanką.