DSC_0653

Mateusz Żytko dzięki bramce zdobytej w Tychach zapisał się w historii Pogoni Siedlce.

 

Doświadczony środkowy obrońca zdobył dziewięć bramek w barwach Pogoni, z czego siedem z rzutów karnych. Do tej pory samodzielnym liderem był Konrad Wrzesiński, który występował w MKP w sezonach 2015-17. Tuż za plecami duetu liderów znajduje się Cezary Demianiuk, błyszczący skutecznością w kampanii 14-15. Jego osiem bramek jest rekordowym osiągnięciem Pogonisty w ramach jednego sezonu.

 

Na najniższym stopniu podium znajduje się trzech zawodników. Adam Duda i Mariusz Rybicki już nie grają w Pogoni, ale Dariusz Zjawiński – z racji pozycji i skuteczności w bieżącym sezonie – ma szansę na wyprzedzenie Demianiuka, Wrzesińskiego i Żytki.

 

Strzelcy bramek dla Pogoni na zapleczu ekstraklasy:

9 – Konrad Wrzesiński, Mateusz Żytko

8 – Cezary Demianiuk

7 – Adam Duda, Mariusz Rybicki, Dariusz Zjawiński

6 – Grzegorz Tomasiewicz

5 – Tadeusz Bartnicki

4 – Michał Bajdur, Daniel Chyła, Dawid Dzięgielewski, Adrian Dziubiński, Daniel Gołębiewski

3 – Eusébio Bancessi, Antonio Calderón, Krystian Wójcik

2 – Marcin Burkhardt, Kamil Dmowski, Marian Głuszczak, Tomasz Lewandowski, Bartosz Tarachulski

1 – Eugeniusz Bierdziński, Krzysztof Bodziony, Chirri, Daniel Ciechański, Donald Djoussé, Ernest Dzięcioł, Michał Grudniewski, Zbigniew Jeliński, Kamil Jonkisz, Piotr Kurbiel, Henryk Mazur, Piotr Mroziński, Michał Ogrodnik, Marcin Paczkowski, Adrian Paluchowski, Dawid Polkowski, Jarosław Ratajczak, Damian Świerblewski, Maciej Tataj, Maciej Wichtowski, Łukasz Wójcik, Rafał Zembrowski, Henryk Zieleniecki