22278742_1790705214303674_1002646022_n

W meczu sparingowym Pogoń Siedlce bezbramkowo zremisowała z Wisłą Płock.

Rozegranie sparingu stało się możliwe, ponieważ przełożeniu uległ mecz Pogoni z Olimpią Grudziądz. Z kolei Wiślacy pauzowali w ekstraklasie z powodu przerwy reprezentacyjnej.

Już w pierwszej akcji zakotłowało się pod płocką bramkę. Wiślacy oddalili zagrożenie i wyszli z kontrą, po której Rafał Misztal obronił strzał Jakuba Łukowskiego zza pola karnego. W 5 minucie golkiper Pogoni bez trudu złapał piłkę po strzale Damiana Byrtka. Po kwadransie gry José Kanté miał 100-procentową sytuację po centrze aktywnego Łukowskiego. Misztal obronił jednak nogami. W 19 minucie ponownie próbował Kanté, ale zabrakło mu precyzji. Pogoń odpowiedziała za sprawą Dominika Kuna, który oddał uderzenie z 20 metrów. Mateusz Kryczka nie dał się zaskoczyć. W 26 minucie Misztal uprzedził wychodzącego sam na sam Semira Štilicia. Bramkarz Pogoni miał sporo pracy, ale ze swoich obowiązków wywiązywał się bez zarzutu. W 33 minucie Michał Bajdur po indywidualnej akcji znacznie przestrzelił. W ostatnim kwadransie tempo gry wyraźnie siadło. Do przerwy było 0:0.

Do drugiej połowy Pogoń przystąpiła z siedmioma zmianami w składzie. W 55 minucie Piotr Krawczyk zacentrował z lewej flanki na głowę Daniela Chyły, jednak pomocnikowi Pogoni w oddaniu czystego uderzenia skutecznie przeszkadzał Kanté. Na kwadrans przed końcem meczu zza pola karnego uderzył Dominik Barciak, ale nad poprzeczką. Bezbramkowy wynik nie uległ zmian do ostatniego gwizdka sędziego.

Łukasz Jegliński, Dawid Kieplin, Dominik Kun, Piotr Mroziński oraz Mateusz Żytko w przeszłości występowali w Wiśle.

W sobotę 14 października o 13:00 Pogoń zagra w Łęcznej z Górnikiem.

Wisła Płock – Pogoń Siedlce 0:0

Wisła: 1. Mateusz Kryczka – 95. Patryk Stępiński (67, 2. Kamil Sylwestrzak), 18. Alan Uryga (62, 26. Igor Łasicki), 17. Damian Byrtek (62, 5. Bartłomiej Sielewski), 9. Arkadiusz Reca – 96. Jakub Łukowski (62, 7. Nico Varela), 8. Dominik Furman (46, 4. Damian Szymański), 14. Adam Dźwigała (46, 10. Rabe Ronald Virgil Gbizie), 23. Semir Štilić (62, 45. Mikołaj Lebedyński), 19. Kamil Biliński (62, 27. Mateusz Piątkowski) – 29. José Kanté (62, 20. Cezary Stefańczyk)

Pogoń: 12. Rafał Misztal (62, 1. Przemysław Frąckowiak) – 34. Dawid Kieplin (46, 3. Jakub Szrek), 25. Arkadiusz Czarnecki (46, 19. Maciej Wichtowski), 14. Mateusz Żytko (67, 15. Paweł Łydkowski), 24. Damian Świerblewski (46, 4. Jarosław Ratajczak) – 16. Dominik Kun (62, 21. Cezary Demianiuk), 23. Piotr Mroziński (46, 18. Łukasz Jegliński), 20. Piotr Krawczyk (67, 99. Dominik Barciak), 10. Grzegorz Tomasiewicz (46, 5. Daniel Chyła), 11. Michał Bajdur (46, 26. Dawid Polkowski) – 6. Adrian Paluchowski (46, 7. Dariusz Zjawiński)

Żółte kartki: José Kanté 31

Sędzia: Tomasz Marciniak (Płock)