17

Pogoń Siedlce przywiozła trzy punkty z Tych. Biało-niebiescy po ciekawym meczu wygrali 3:2.

Trener Bartosz Tarachulski solidnie zamieszał składem. Z jedenastki z przegranego meczu z Ruchem wypadli Łukasz Jegliński, Dominik Kun, Dawid Polkowski oraz Maciej Wichtowski. Na ich miejsce wskoczyli Michał Bajdur, Piotr Mroziński, Adrian Paluchowski i Jakub Szrek

Od pierwszych minut spotkania na pięknym stadionie w Tychach było widać, że dokonane roszady pozytywnie wpłynęły na grę Pogoni. Pierwszy kwadrans przyniósł wiele emocji. W 12 minucie Dariuszowi Zjawińskiemu zabrakło centymetrów, aby przeciąć dośrodkowanie Paluchowskiego. Kilka chwil później Grzegorz Tomasiewicz popisał się sprytnym rozegraniem rzutu wolnego, jednak faul na Rafale Dobrolińskim odebrał siedlczanom nadzieje na zdobycie pierwszej bramki. Trójkolorowi odpowiedzieli po centrze Dawida Błanika, lecz defensorzy Pogoni skutecznie utrudnili życie Michałowi Fidziukiewiczowi. W 35 minucie zagotowało się pod bramką gospodarzy. Siedlczanie mieli kilka sytuacji, ale nie zdołali pokonać Dobrolińskiego. Co się odwlecze, to nie uciecze. W 41 minucie po strzale Tomasiewicza w słupek w szesnastce gospodarzy powstało zamieszanie, po którym Bajdura sfaulował Daniel Tanżyna. Arbiter nie miał innego wyjścia niż wskazanie na wapno. Tomasiewicz pewnym strzałem z 11 metrów nie dał szans tyskiemu golkiperowi, ustalając wynik do przerwy.

W pierwszym kwadransie drugiej połowy tyszanie podostrzyli grę, przez co sędzia musiał utemperować ich zapędy kartkami. W 61 minucie Pogoń zapracowała na drugą bramkę. Zjawiński otrzymał znakomite podanie od Bajdura i wykorzystał sytuację sam na sam z Dobrolińskim. Gospodarze nie poddali się. W 70 minucie Kamil Zapolnik wywalczył i wykorzystał rzut karny. Chwilę później skrzydłowy GKS zamienił na bramkę podanie Dawida Błanika. W 79 minucie Zapolnik mógł skompletować hat tricka, ale uderzył z przewrotki nad poprzeczką bramki strzeżonej przez Rafała Misztala. W końcówce meczu Pogoń wywalczyła jedenastkę (starcie Wojciecha Szumilasa i Piotra Krawczyka), którą na bramkę zamienił Mateusz Żytko. W doliczonym czasie gry Zapolnik główkował w słupek siedleckiej bramki, ale nie odebrał zasłużonych trzech punktów Pogoni.

W ramach 12 kolejki Pogoń miała się zmierzyć z Olimpią Grudziądz, jednak z racji powołań do kadr młodzieżowych nowy termin meczu ustalono na 18 października. Cztery dni wcześniej siedlczanie zagrają w Łęcznej z Górnikiem. Początek meczu o 13:00.

Nice 1 Liga
11 kolejka
GKS Tychy – Pogoń Siedlce 2:3 (0:1)
Bramki: Kamil Zapolnik 70 k, 74 – Grzegorz Tomasiewicz 41 k, Dariusz Zjawiński 61, Mateusz Żytko 87 k

GKS Tychy: 1. Rafał Dobroliński – 13. Mateusz Grzybek, 4. Marcin Biernat, 27. Daniel Tanżyna, 33. Dawid Abramowicz – 18. Dawid Błanik, 6. Łukasz Matusiak (46, 17. Wojciech Szumilas), 24. Adrian Łuszkiewicz, 10. Piotr Ćwielong, 25. Kamil Zapolnik – 9. Michał Fidziukiewicz (46, 21. Marcin Radzewicz)

Pogoń: 12. Rafał Misztal – 27. Jakub Szrek (80, 35. Dawid Polkowski), 14. Mateusz Żytko, 25. Arkadiusz Czarnecki, 4. Jarosław Ratajczak – 9. Dariusz Zjawiński, 23. Piotr Mroziński (78, 20. Piotr Krawczyk), 8. Daniel Chyła, 10. Grzegorz Tomasiewicz, 11. Michał Bajdur – 87. Adrian Paluchowski (88, 19. Maciej Wichtowski)

Żółte kartki: Daniel Tanżyna 41, Wojciech Szumilas 49, Piotr Ćwielong 54 – Dariusz Zjawiński 44, Jakub Szrek 58, Daniel Chyła 72, Grzegorz Tomasiewicz 84
Sędzia: Mateusz Złotnicki (Lublin)