11

W meczu 10 kolejki Pogoń Siedlce podejmie spadkowicza z Lotto Ekstraklasy – Ruch Chorzów.

 

Ruch rozpoczynał sezon z bagażem pięciu minusowych punktów. W ciągu dziewięciu kolejek 14-krotni mistrzowie Polski nie zdołali wygrzebać się na powierzchnię. Niebiescy zainaugurowali rozgrywki z Krzysztofem Warzychą na ławce trenerskiej. Po porażce w Grudziądzu stery Ruchu przejął Argentyńczykowi Juanowi Ramónowi Rochy, a popularny Gucio został jego asystentem.

 

Pogoń nigdy w przeszłości nie miała okazji rywalizować z Ruchem. O wizycie Niebieskich w Siedlcach w dwudziestoleciu międzywojennym pisaliśmy TUTAJ. Wspominaliśmy także bilans Pogonistów z eksmistrzami Polski – TUTAJ.

 

Jedynym piłkarzem w kadrze Pogoni, który ma na swoim koncie występy w Ruchu jest Damian Świerblewski. Skrzydłowy przywdziewał niebieską koszulkę w 2010 roku. Jego bilans to 12 meczów i 2 bramki w ekstraklasie.

 

Arbitrem spotkania Pogoń – Ruch będzie Łukasz Szczech z Warszawy. Rozjemca ze stolicy w przeszłości nie był przesadnie szczęśliwy dla biało-niebieskich. W poprzednim sezonie sędziował w Bielsku-Białej w meczu zakończonym bezbramkowym remisem. Wcześniej porażki były normą.

 

Zagrożeni pauzą:

 

Miroslav Pastva, Dariusz Zjawiński (po 3 żółte kartki)