DSC_0672

Rezerwy siedleckiej Pogoni zremisowały ze spadkowiczem z III ligi – Huraganem Wołomin 1:1. Bramkę dla Pogoni II zdobył Piotr Krawczyk.

W mocnym składzie do meczu z Huraganem przystąpili podopieczni Marcina Tomaszewskiego. IV-ligowców zasilili Przemysław Frąckowiak, Paweł Garyga, Piotr Krawczyk, Damian Świerblewski i kilku młodzieżowców z pierwszej drużyny.

Pierwszą groźną sytuację w meczu stworzyli goście, jednak sytuacji sam na sam z Frąckowiakiem nie wykorzystał Marcin Figiel. Pięć minut później siedlczanie wyszli na prowadzenie. Sebastian Krawczyk zagrał w pole karne, tam do piłki doszedł Piotr Krawczyk i było 1:0. W 22 minucie zapachniało golem dla gości, ale Przemysław Górski trafił w słupek. Za chwilę piłka wpadła do siatki Pogoni, a umieścił ją zamykający dośrodkowanie z prawej strony Figiel. Wyrównująca bramka wyraźnie dodała Huraganowi skrzydeł i w jednej akcji dwukrotnie Marek Lendzion i Górski nie potrafili pokonać Frąckowiaka. Kilka minut potem odpowiedział Damian Świerblewski uderzeniem z rzutu wolnego, które sporo problemów sprawiło bramkarzowi – Łukaszowi Derejce. W końcówce pierwszej odsłony goście za sprawą Michała Zapaśnika i Kamila Żmudy mogli pokusić się o prowadzenie, ale na wysokości zadania stanął Przemysław Frąckowiak.

Po zmianie stron pierwszą groźną okazję stworzyli siedlczanie za sprawą minimalnie niecelnego uderzenia Pawła Garygi. W 68 minucie Figiel uderzeł obok bramki. Następnie dwie okazje na gola stworzył sobie Zapaśnik, ale najpierw po strzale głową nie trafił w światło bramki, a następnie przegrał pojedynek sam na sam z Frąckowiakiem. Siedlczanie mieli także swoją szansę, kiedy to w końcówce Górski o mały włos nie zaskoczyłby swojego bramkarza.

W drużynie gości wystąpił były Pogonista – Marek Lendzion.

Kolejne ligowe spotkanie Pogoniści rozegrają w sobotę 23 września o 16:00 w Warszawie z Drukarzem.