3

Pogoń Siedlce przegrała 0:2 z Podbeskidziem Bielsko-Biała.

Trener Adam Łopatko dokonał jednej zmiany w wyjściowym zestawieniu. Z powodu pauzy za czerwoną kartkę obejrzaną w meczu ze Stomilem zabrakło Mateusza Żytki. Doszło więc do przetasowań w jedenastce. Maciej Wichtowski został przesunięty z prawego boku obrony do jej centrum, na jego miejsce powędrował Jakub Szrek, natomiast na skrzydle zwolnił się plac dla Michała Bajdura.

Górale w pierwszych minut mogli zostać skarceni przez Pogoń po dwóch niepotrzebnych stratach. Ani Grzegorz Tomasiewicz, ani Dariusz Zjawiński nie zdołali jednak otworzyć wyniku. Dokonał tego Miłosz Kozak, który w 7 minucie zamienił na bramkę centrę Bartosza Jarocha. W 16 minucie Podbeskidzie było bliskie drugiego trafienia, ale obrońca Pogoni zdążył z asekuracją Wichtowskiego. Kilka chwil później powinien być remis. Zjawiński przepuścił piłkę do Tomasiewicza, ale ofensywny pomocnik oddał niecelny strzał z kilkunastu metrów. W 25 minucie Rafał Misztal musiał wykazać się po strzale Jarocha. Jego vis-à-vis także nie narzekał na niedobór pracy. W 36 minucie czujność Wojciecha Fabisiaka sprawdził Miroslav Pastva. Do końca pierwszej połowy wynik ustalony po strzale Kozaka nie uległ zmianie.

Pierwsze minuty drugiej połowy były wyrównane. Pogoń nie mogła jednak biernie czekać na rozwój boiskowych wydarzeń. Po godzinie na placu gry zameldował się drugi napastnik – Adrian Paluchowski. Niedługo po jego wejściu z jednej bramki do odrabiania zrobiły się dwie. W 65 minucie w efekcie rzutu rożnego Kamil Wiktorski został nastrzelony przez Mariusza Malca. Nieszczęśliwie dla Pogoni, szczęśliwie dla gospodarzy. Podbeskidzie nie zadowoliło się prowadzeniem 2:0 i dalej nacierało. Wynik nie uległ już zmianie i Pogoń wróciła z Bielska-Białej bez punktów.

W niedzielę 24 września o 16:00 Pogoń podejmie Ruch Chorzów.