DSC_0663

Rezerwy Pogoni wygrały w Kałuszynie z miejscową Victorią w ramach 1/8 finału siedleckiego Pucharu Polski aż 9:1. W kolejnej rundzie siedlczanie zmierzą się z Feniksem Siennica.

Na mecz w Kałuszynie trener Marcin Tomaszewski skład wzmocnił jedynie Piotrem Krawczykiem oraz młodzieżowcami trenującymi na co dzień z ekipą Adama Łopatki. Dodatkowo szansę debiutu otrzymało trzech młodzieżowców: Jakub Bieliński, Piotr Osial i Bartosz Kryszczuk, który po wejściu na boisko zdołał strzelić jedną z bramek.

Pogoniści od początku narzucili swoje tempo i w pełni kontrolowali przebieg meczu. Już w 3 minucie strzelaninę rozpoczął Dominik Barciak, który do siatki trafił bezpośrednio z rzutu wolnego podyktowanego za zagranie ręką. Po kwadransie było 2:0, a dośrodkowanie Michała Panufnika wykorzystał Paweł Marchel strzelając gola głową. Chwilę potem dał znać o sobie Piotr Krawczyk trafiając na 3:0 z okolicy linii pola karnego. W 27 minucie po zagraniu Sebastiana Krawczyka Marchel podwyższył na 4:0. Piąta bramka padła w 38 minucie, a zdobył ją Piotr Krawczyk pokonując Mirosława Lipkę w sytuacji sam na sam. Jeszcze przed przerwą Piotr Krawczyk skompletował hattricka po indywidualnej akcji.

Po zmianie stron siedlczanie nie zwolnili i dalej atakowali bramkę gospodarzy. W 51 minucie kolejną bramkę zdobył Piotr Krawczyk, tym razem kończąc akcję wślizgiem. Za chwilę po raz pierwszy zaatakowali miejscowi, ale Igor Madziar w sytuacji sam na sam z Patrykiem Izdebskim strzelił obok bramki. W 55 minucie po wrzutce Barciaka na listę strzelców wpisał się Piotr Goś. Siedem minut później błąd w defensywie biało-niebieskich kosztował utratę gola. Okazji nie zmarnował Bartosz Krążała. W końcówce padł ostatni gol autorstwa debiutującego w drużynie rezerw zawodnika drużyny juniorów U-17 Bartosza Kryszczuka, który wykończył akcję Patryka Skrzypka.

W kolejnej rundzie okręgowego Pucharu Polski Pogoń II zagra na wyjeździe z Feniksem Siennica, który pokonał Świt Barcząca 5:3. Ćwierćfinały zaplanowano na 27 września, godz. 16:00.

Z kolei już w najbliższą niedzielę 24 września o 20:00 na bocznym boisku stadionu ROSRRiT Pogoń II zagra kolejne spotkanie ligowe z Huraganem Wołomin.

PP OZPN

1/8 finału

Victoria Kałuszyn – Pogoń II Siedlce 1:9 (0:6)

Bramki: Bartosz Krążała 62 – Dominik Barciak 3, Paweł Marchel 15, 27, Piotr Krawczyk 16, 38, 41, 51, Piotr Goś 55, Bartosz Kryszczuk 85

Victoria: 1. Mirosław Lipka – 19. Hubert Ławecki, 13. Hubert Abramowski, 11. Jacek Gójski, 4. Maciej Abramowski – 7. Kamil Domański, 2. Przemysław Milewski, 9. Przemysław Gójski, 20. Łukasz Gągol, 6. Damian Końca (46, 8. Bartosz Krążała) – 10. Igor Madziar (56, 16. Eryk Szczęsny)

Pogoń II: 12. Patryk Izdebski (76, 1. Jakub Bieliński) – 5. Sebastian Krawczyk, 23. Piotr Ceranka, 3. Michał Panufnik (56, 24. Karol Grochowski), 8. Bartosz Szostek – 11. Piotr Goś (76, 18. Piotr Osial), 6. Paweł Marchel (56, 27. Kamil Szczepanik), 9. Dominik Barciak, 20. Piotr Krawczyk (56, 22. Bartosz Karczmarek), 13. Sebastian Szcześniak (63, 14. Bartosz Kryszczuk) – 17. Mateusz Omieciuch (63, 19. Patryk Skrzypek)

Żółta kartka: Hubert Abramowski 41

Sędzia: Rafał Kaim (Siedlce)