DSC_0631

Na początku sezonu 2017-18 Pogoń częściej punktuje na wyjazdach niż u siebie. Czy ten trend zostanie podtrzymany w Bytowie?

 

Skuteczność Pogonistów na wyjazdach budzi podziw. Nikogo nie trzeba przekonywać o skali trudności wyjazdów do Katowic, Sosnowca czy Mielca. Biało-niebiescy nie przejęli się klasą rywali i przywieźli 6 punktów na 9 możliwych.

 

O zwycięstwo w Bytowie nie będzie łatwo, ale siedlczanie mają dobre wspomnienia z gier z Drutexem-Bytovią. W poprzednim sezonie Pogoń wygrała 3:1 po bramkach Mateusza Żytki (z karnego), Grzegorza Tomasiewicza oraz Eusébio Bancessiego. Ogólny bilans spotkań jest po stronie Pogoni: 2 zwycięstwa, 3 remisy i porażka, bramki: 5-4 na korzyść biało-niebieskich.

 

Drutex-Bytovia w poprzednim sezonie potrzebował baraży do utrzymania się na zapleczu ekstraklasy. 15 miejsce to był wynik poniżej ambicji i potencjału bytowian. Potwierdziły to baraże, w których Radomiak poniósł dwie wyraźne porażki. Bieżące rozgrywki zaczęły się udanie dla drużyny Adriana Stawskiego. Po serii trzech zwycięstw przyszły jednak dwie porażki i remis.

 

Arbitrem meczu 7 kolejki będzie Wojciech Myć. Sędzia z Lublina nigdy nie prowadził spotkania z udziałem Pogoni.

 

W sztabie szkoleniowym Drutex-Bytovii można znaleźć nazwisko Rafała Wójcika, który w przeszłości odpowiadał za wyniki Pogoni. W Siedlcach grał Andrzej Witan.

 

Początek sobotniego meczu o 18:00.

 

Pauza:

 

Daniel Chyła (4 żółte kartki)

 

Zagrożeni pauzą:

 

Dariusz Zjawiński (3 żółte kartki)