DSC_0974

W jedynej środowej kolejce w rundzie jesiennej sezonu 2017-18 Pogoń zmierzy się w Mielcu ze Stalą.

 

Obie drużyny zdąży się pobieżnie poznać w czasie wspólnych występów w II lidze wschodniej i minionej I-ligowej kampanii. W czterech rozegranych meczach Pogoń nie zaznała porażki ze Stalą. Aktualny bilans to trzy zwycięstwa siedlczan i remis (bramki: 10-4 dla MKP).

 

Stal to klub o bogatej historii. Złotymi zgłoskami do historii polskiej piłki zapisała się dwoma mistrzostwami Polski oraz awansem do ćwierćfinałem Pucharu UEFA w sezonie 1975-76. Po latach tłustych nastały chude. Początkiem nowej ery był powrót na szczebel centralny w 2013 roku.

 

Zderzenie z zapleczem ekstraklasy było bolesne, ale po zatrudnieniu Zbigniewa Smółki wyniki Stali uległy znacznej poprawie. W 2017 roku lepiej od mielczan w Nice 1 Lidze punktowały tylko Miedź Legnica oraz Olimpia Grudziądz. W czterech pierwszych kolejkach bieżącego sezonu Stal zanotowała trzy zwycięstwa, w tym dwa u siebie.

 

Arbitrem pojedynku Stali z Pogonią będzie Dawid Bukowczan. Sędzia z Żywca ostatnio prowadził mecz z udziałem siedlczan w sezonie 2014-15. Pogoń przegrała wówczas 0:2 z Chrobrym Głogów, a arbiter pokazał osiem żółtych kartek.

 

Mecz Stali z Pogonią zostanie rozegrany 23 sierpnia. Pierwszy gwizdek sędziego zabrzmi o 19:00. Czy siedlczanie utrzymają miano niepokonanych w meczu z jedynym przedstawicielem Podkarpacia na zapleczu ekstraklasy?