DSC_0520

W meczu 3 kolejki Nice 1 Ligi siedlecka Pogoń przegrała w Sosnowcu z miejscowym Zagłębiem 0:1. To druga z rzędu porażka biało-niebieskich.

Siedlczanie do meczu przystąpili osłabieni brakiem Daniela Chyły, Damian Świerblewskiego, Miroslava Pastvy i Dawida Kieplina.

Od pierwszych minut to Pogoń ruszyła do ataku posyłając dalekie piłki na siedleckich ofensorów. Nie przyniosło to wiele, a w 4 minucie to Zagłębie miało okazję na gola. Szymon Lewicki z ostrego kąta nie trafił ostatecznie w światło bramki. Po kwadransie dał o sobie znać Dariusz Zjawiński, który próbował po rykoszecie pokonać Dawida Kudłę. W 23 minucie Zjawiński po podaniu Pawła Garygi mógł ponownie pokusić się o trafienie dla biało-niebieskich, lecz z kilku metrów nie pokonał golkipera gospodarzy. Kilkanaście minut później bramce Krystiana Stępniowskiego zagroził znany w Siedlcach Konrad Wrzesiński, lecz sytuacje wyjaśnili defensorzy Pogoni. W 38 minucie gospodarze wyszli na prowadzenie. Lewą stroną przedarł się Žarko Udovičić, który dograł do Lewickiego, a ten dał prowadzenie swojemu zespołowi. Gol dla Zagłębia nieco podciął skrzydła Pogonistom, którzy do przerwy nie potrafili zagrozić bramce Kudły.

W drugą połowę lepiej weszli miejscowi, którzy po pierwszej odsłonie osiągnęli korzystny rezultat. Szansy na podwyższenie wyniku szukał Adam Banasiak, lecz strzelił nad bramką. W 55 minucie główkował Zjawiński i znów zabrakło siedleckiemu napastnikowi dokładności. Po ciężkim początku dla biało-niebieskich, po kilkunastu minutach siedlczanie znów zaczęli atakować przeciwników, jednak ich ataki kończyły się przeważnie w okolicy 30 metra. W 67 minucie Lewicki znalazł się w sytuacji strzeleckiej i na szczęście dla siedleckiego zespołu trafił w słupek. Za moment strzelał Wrzesiński – obok bramki. Ze strony Pogoni odpowiedział Grzegorz Tomasiewicz, lecz z uderzeniem filigranowego pomocnika poradził sobie Kudła. W 85 minucie na bramkę Pogoni groźnie, ale zarazem nieskutecznie uderzał Wojciech Łuczak. W ostatnich sekundach spotkania szansę dla Pogoni miał jeszcze rezerwowy Seiya Kitano, jednak jego strzał został zablokowany i po chwili arbiter zakończył spotkanie.

W barwach Zagłębia wystąpili byli Pogoniści – Arkadiusz Jędrych, Rafał Makowski i Konrad Wrzesiński. Z kolei w Pogoni zagrali byli zawodnicy zespołu z Sosnowca – Michał Bajdur i Adrian Paluchowski.

Następne spotkanie podopieczni Adama Łopatki rozegrają w sobotę 19 sierpnia o 17:00 w Siedlcach z Wigrami Suwałki.