DSC_0700

W pierwszym oficjalnym meczu nowego sezonu Pogoń II Siedlce zremisowała z Wisłą II Płock 1:1. Bramkę dla rezerw biało-niebieskich zdobył Paweł Marchel.

W meczu oba zespoły zostały wzmocnione graczami z pierwszych garniturów. W Pogoni wystąpili m.in. Przemysław Frąckowiak i Piotr Krawczyk, zaś w Wiśle Paul Pârvulescu, Dominik Kun i Mateusz Piątkowski. W drużynie Marcina Tomaszewskiego ponowny debiut zaliczyli Paweł Marchel i Kamil Dmowski oraz po raz pierwszy siedleckim kibicom zaprezentował się Mateusz Omieciuch.

Mecz był wyrównany. Obie drużyny stwarzały sobie okazje na zdobycie gola, lecz brakowało skuteczności. W 23 minucie dał o sobie znać napastnik gości Mateusz Piątkowski, ale piłkę na róg zbił Przemysław Frąckowiak. Za chwilę inny z ekstraklasowiczów, Dominik Kun sprawdził Frąckowiaka i również skończyło się na kornerze. W 39 minucie na strzał zdecydował się Mateusz Omieciuch strzelając zbyt lekko by zaskoczyć golkipera przyjezdnych. Chwilę potem padł gol dla Pogonistów. Piłkę z lewej strony otrzymał Sebastian Szcześniak, zagrał wzdłuż bramki i formalności dopełnił Paweł Marchel dając siedlczanom prowadzenie.

W drugiej połowie Pogoniści byli bardziej cofnięci, pozwolili rywalom grać atakiem pozycyjnym, a sami czyhali na kontry. Po jednej z nich piłkę po strzale Piotra Krawczyka Bartłomiej Gradecki sparował nad na bramką. Dwie minuty później piłkę po uderzeniu Piątkowskiego obronił Frąckowiak. W 63 minucie padł wyrównujący gol. Piątkowski wykorzystał błąd defensywy Pogoni i w sytuacji sam na sam pokonał bezbronnego Frąckowiaka. Kilkanaście minut potem Wisła II mogła prowadzić po uderzeniach Damiana Szczepańskiego i Kuna, ale siedlczanie wyszli z opresji. W końcówce jeszcze strzał z dystansu oddał Kamil Dmowski, jednak było to za mało by pokusić się o złotego gola.

Mecz Pogoni II z Wisłą II sędziował Piotr Urban, były piłkarz i wychowanek siedleckiej Pogoni.

Następne ligowe spotkanie Pogoniści rozegrają w sobotę 19 sierpnia o 17:00 w Ożarowie Mazowieckim z Ożarowianką.