DSC_0508

W trzeciej kolejce Pogoniści zagrają na Stadionie Ludowym w Sosnowcu.

Mecz z Zagłębiem będzie pełen podtekstów i różnego rodzaju smaczków. Na ławce trenerskiej sosnowieckiego klubu zasiądzie Dariusz Banasik, od jego dyspozycji zależą występy: Arkadiusza Jędrycha, Rafała Makowskiego oraz Konrada Wrzesińskiego. Wymieniony kwartet był związany z Pogonią w sezonie 2016-17. Z kolei Michał BajdurAdrian Paluchowski reprezentowali Zagłębie w trakcie kampanii AD 15-16.

Zagłębiacy nie zaczęli sezonu tak jak powinni, ale to nie znaczy, że będą łatwym oponentem. Drużyna Banasika najpierw przegrała z Olimpią Grudziądz, a następnie nie wywiozła punktów z Łęcznej. W czwartek grała w 1/16 finału Pucharu Polski z Koroną Kielce. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka. Ostatecznie górą byli kielczanie. Honorową bramkę dla Zagłębia zdobył Tomasz Nawotka.

Dotychczasowa historia konfrontacji siedlecko-sosnowieckich nie jest korzystna dla Pogoni. Zagłębie zawsze wykorzystywało na własnym terenie, a w poprzednim sezonie w pożegnalnym meczu Banasika wygrało 2:0 na stadionie ROSRRiT. Jedyne zwycięstwo biało-niebieskich zdarzyło się wiosną sezonu 2015-16. Pogoniści wygrali 3:2 po meczu wartym wspominania. Ułatwia to Polsat Sport, który transmitował mecz.

Pogoń zdołała już w tym sezonie po raz pierwszy wygrać przy Bukowej. Czas na zdobycie Stadionu Ludowego!