20641623_1718383454869184_637870894_o

Stęsknieni I-ligowego futbolu siedleccy kibice czekali niemal trzy miesiące na kolejny mecz Pogoni. Domowa inauguracja sezonu zakończyła się porażką 1:2 z Odrą Opole.

Trener Adam Łopatko dokonał trzech zmian w podstawowej jedenastce względem wygranej z Gieksą. Na prawej obronie Jakub Szrek zastąpił Miroslava Pastvę, na prawym skrzydle wystąpił Dawid Polkowski, który pojawił się w miejsce Dawida Kieplina. W podstawowej jedenastce zabrakło również Piotra Mrozińskiego. Niejako dzięki temu opiekun Pogoni zmieścił w składzie strzelca zwycięskiej bramki w Katowicach – Adriana Paluchowskiego.

Na początku meczu kibice Pogoni oddali hołd bohaterom sierpnia z 1944 roku. Pierwszy kwadrans upłynął pod znakiem optycznej przewagi biało-niebieskich, która objawiała się w regularnie bitych rzutach rożnych. Defensorzy Odry skutecznie radzili sobie z centrami zarówno Grzegorza Tomasiewicza, jak i Polkowskiego. W 14 minucie w polu karnym gospodarzy upadł Marcin Wodecki. Sam poszkodowany zabrał się za wykonanie jedenastki i to był błąd! Krystian Stępniowski popisał się kapitalną interwencją i uratował siedlczan od utraty bramki. Pogoń potrzebowała kilku minut, aby otrząsnąć się, ale wróciła do swojej gry. Siedlczanie dalej regularnie wykonywali rzuty rożne. Bez efektów. W 31 minucie Wodecki naprawił swoje winy, celnie uderzając z kilku metrów. Podopieczni Łopatki do końca pierwszej połowy bezskutecznie szukali wyrównania. Odra schodziła na przerwę w zdecydowanie lepszych humorach.

Tuż po przerwie do wyrównania mógł doprowadzić Dariusz Zjawiński, ale Tobiasz Weinzettel poradził sobie z jego uderzeniem. Bramkarzowi w interwencji pomogli obrońcy, którzy spowolnili strzał napastnika Pogoni. Odra nie cofnęła się zbyt głęboko i została nagrodzona. Akcje Marka Gancarczyka i Mateusza Marca nie przyniosły powodzenia. W 52 minucie Mateusz Peroński po rzucie rożny zagrał głową do Mateusza Bodziocha, a ten z bliska pokonał Stępniowskiego. Kilka chwil później kontaktowej bramki szukał Zjawiński, lecz jego uderzenie zza szesnastki było niecelne. W 58 minucie Stępniowski poradził sobie ze strzałem Perońskiego z głowy. To był efekt kolejnego groźnego kornera w wykonaniu opolan. Chwilę później do jeszcze większego wysiłku siedleckiego bramkarza zmusił Rafał Brusiło po petardzie z około 30 metrów. Na kwadrans przed końcem rezerwowy Maciej Wichtowski był bliski kontaktowego trafienia po centrze Polkowskiego z rzutu rożnego. W 80 minucie Paluchowski uderzył nad poprzeczką opolskiej bramki. W końcówce bliski szczęścia byli jeszcze Polkowski i Seiya Kitano. Weinzettel nie dał się jednak pokonać. Do czasu. W ostatniej akcji meczu Maciej Wichtowski strzałem z głowy zdobył honorową bramkę. Pogoń przegrała 1:2 z Odrą.

W niedzielę 13 sierpnia o 20:00 Pogoń zagra na Stadionie Ludowym w Sosnowcu z Zagłębiem.

Nice 1 Ligi

2 kolejka

Pogoń Siedlce – Odra Opole 1:2 (0:1)

Bramki: Maciej Wichtowski 90+6 – Marcin Wodecki 31, Mateusz Bodzioch 52

W 15 minucie Marcin Wodecki nie wykorzystał rzutu karnego – Krystian Stępniowski obronił.

Pogoń: 13. Krystian Stępniowski – 27. Jakub Szrek (63, 19. Maciej Wichtowski), 14. Mateusz Żytko, 25. Arkadiusz Czarnecki, 4. Jarosław Ratajczak – 35. Dawid Polkowski, 8. Daniel Chyła (78, 16. Seiya Kitano), 21. Łukasz Jegliński,  9. Dariusz Zjawiński, 10. Grzegorz Tomasiewicz (71, 25. Damian Świerblewski) – 87. Adrian Paluchowski

Odra: 1. Tobiasz Weinzettel – 8. Rafał Brusiło, 3. Václav Cverna, 24. Mateusz Bodzioch, 18. Łukasz Winiarczyk – 16. Bartłomiej Maćczak, 23. Mateusz Peroński, 5. Rafał Niziołek, 88. Marcin Wodecki (77, 17. Jakub Habusta), 11. Mateusz Marzec (66, 6. Tomasz Wepa) – 99. Marek Gancarczyk (66, 33. Paweł Wojciechowski)

Żółte kartki: Jarosław Ratajczak 18, Adrian Paluchowski 25- Václav Cverna 46, Marcin Wodecki 59, Bartłomiej Maćczak 74, Tobiasz Weinzettel 85

Sędzia: Jacek Małyszek (Lublin)