DSC_0384

Rezerwy siedleckiej Pogoni w ostatnim meczu sparingowym okresu przygotowawczego pokonały spadkowicza z IV ligi – Podlasie Sokołów Podlaski aż 6:0.

W meczu z Podlasiem podopieczni Marcina Tomaszewskiego zostali wzmocnieni zawodnikami, którzy nie znaleźli się w kadrze na I-ligowy mecz z Odrą Opole. W wyjściowej jedenastce wyszli m.in. Rafał Misztal, Sebastian Krawczyk, Michał Panufnik, Paweł Łydkowski, Dominik Barciak i Piotr Krawczyk. Połowę meczu zagrał gościnnie również Cezary Demianiuk, który latem rozstał się z biało-niebieskimi.

Mecz toczony był pod wyraźne tempo gospodarzy. Już w 5 minucie po faulu na Demianiuku rzut karny wykorzystał Piotr Krawczyk. Osiem minut później kolejny rzut karny, podyktowany za przewinienie na Pawle Marchelu na bramkę zamienił Barciak. Po dwóch kwadransach było już 3:0. Z rzutu rożnego Barciak dośrodkował futbolówkę w pole karne, a tam piłkę do siatki skierował głową Łydkowski. Wynik do przerwy na 4:0 ustalił Marchel. Po zmianie stron, w zespole Pogoni doszło do wielu zmian, jednak nie wpłynęło to na przebieg meczu. Pogoń w dalszym ciągu przeważała i zdobyła w drugiej odsłonie kolejne dwie bramki. Autorem ich był Patryk Skrzypek, który o dublet postarał się przez 4 minuty.

W zespole Podlasia wystąpił były Pogonista – Przemysław Jaczewski. Z kolei w drużynie Pogoni zagrali piłkarze, związani wcześniej z Podlasiem: Piotr Goś i Piotr Osial.

Teraz przed Pogonią start w IV-ligowych rozgrywkach. Na początek, w sobotę 12 sierpnia o 17:00 Pogoń II zmierzy się w Siedlcach z Wisłą II Płock.

Pogoń II Siedlce – Podlasie Sokołów Podlaski 6:0 (4:0)

Bramki: Piotr Krawczyk 5 (k), Dominik Barciak 13 (k), Paweł Łydkowski 31, Paweł Marchel 40, Patryk Skrzypek 73, 77

Pogoń II: 12. Rafał Misztal (72, 27. Jakub Bieliński) – 8. Sebastian Krawczyk (46, 13. Sebastian Szcześniak), 3. Michał Panufnik (46, 19. Dominik Krupa), 23. Piotr Ceranka (75, 77. Piotr Goś), 15. Paweł Łydkowski (46, 26. Michał Markiewicz) – 77. Piotr Goś (46, 27. Patryk Skrzypek), 17. Kamil Szczepanik (58, 8. Sebastian Krawczyk), 7. Dominik Barciak (46, 6. Bartosz Karczmarek), 20. Piotr Krawczyk, 9. Cezary Demianiuk (46, 5. Gracjan Sadokierski) – 18. Paweł Marchel (46, 95. Piotr Osial)

Sędzia: Daniel Miler (Siedlce)