DSC_0250

W sobotę 29 lipca o godzinie 19:00 Pogoń Siedlce zainauguruje sezon 2017/18 w Nice 1 Lidze. W pierwszym meczu biało-niebiescy na wyjeździe zmierzą się z GKS Katowice.

 

GKS Katowice w poprzednim sezonie uplasował się na siódmym miejscu, co niewątpliwie było sporym rozczarowaniem. W związku z tym w GieKSie doszło do sporej liczby zmian. Nowym trenerem trójkolorowych został Piotr Mandrysz. Do klubu z Bukowej dołączyło dziewięciu piłkarzy: Wojciech Kędziora, Lukas KlemenzRafał KulińskiMateusz MączyńskiTomasz MidzierskiTomasz MokwaDawid PlizgaWojciech Słomka oraz Jakub Yunis. Z kolei GKS opuściło jedenastu graczy: Dawid AbramowiczMaciej Bębenek, Alan CzerwińskiSławomir DudaKamil JóźwiakMikołaj LebedyńskiŁukasz PielorzOliver PraznovskyIgor SapałaTomasz Wisio Krzysztof Wołkowicz.

 

GKS Katowice w miniony weekend odpadł, podobnie jak Pogoń, z Pucharu Polski. Katowiczanie polegli z drugoligową Siarką Tarnobrzeg 0:1.

 

Jak na razie Pogoń i GieKSa mierzy się ze sobą sześć razy. Pięciokrotnie górą była ekipa z Katowic, natomiast raz wygrała Pogoń. Bilans bramkowy tych starć wynosi 9:5 na korzyść GKS.

 

Sobotnie zawody poprowadzi Paweł Pskit. Arbiter z Łodzi dwukrotnie w zeszłym sezonie sędziował mecze ligowe Pogoni. Najpierw siedlczanie przegrali 0:1 z Olimpią Grudziądz, a w drugim z tych spotkań pokonali Stal Mielec 1:0.