20067828_1691284957579034_69263160_n

W kończącym zgrupowanie Pogoni w Białej Podlaskiej sparingu, siedlczanie zremisowali z Wigrami Suwałki 1:1. Gola dla Pogonistów zdobył Arkadiusz Czarnecki.

Biało-niebiescy w spotkaniu z Wigrami, które rozgrywane były przy padającym deszczu przyglądali się nowemu zawodnikowi – 18-letniemu skrzydłowemu Marcinowi Popławskiemu z rezerw Znicza Pruszków.

W pierwszej połowie lepiej prezentowali się Pogoniści. W 19 minucie szansę na gola zmarnował po dośrodkowaniu Pawła Garygi Dariusz Zjawiński nie trafiając w doskonałej sytuacji do siatki. Chwilę potem odpowiedział strzałem z rzutu wolnego Krzysztof Wołkowicz, lecz piłka trafiła jedynie w boczną siatkę. W 27 minucie piłkę w środku boiska stracił Miroslav Pastva i Damian Gąska w sytuacji sam na sam uderzył w słupek. Po 30 minutach to siedlczanie mogli cieszyć się z prowadzenia. Michał Bajdur dośrodkował z rzutu rożnego, a Arkadiusz Czarnecki głową pokonał Hieronima Zocha.

Po zmianie stron lepiej na boisku radziły sobie Wigry. W 62 minucie suwalczanie byli blisko trafienia, ale w słupek trafił Patryk Klimala. Częste zagrożenie pod bramką biało-niebieskich przyniosło skutek w 83 minucie. Po dośrodkowaniu w pole karne celną główką popisał się kapitan Wigier – Rafał Remisz i doprowadził do remisu, ustalając tym samym wynik spotkania.

Wigrach wystąpili byli Pogoniści: Mariusz Rybicki i Daniel Gołębiewski. Z kolei w zespole Pogoni zagrał Maciej Wichtowski, były zawodnik Wigier. Ponadto trenerem golkiperów Pogoni jest Andrzej Olszewski, do niedawna szkoleniowiec bramkarzy w Wigrach.

Ostatni sparing przed startem nowego sezonu Pogoń rozegra w środę 19 lipca o 18:00 na stadionie ROSRRiT. Przeciwnikiem MKP będzie izraelski Maccabi Netanja.

Pogoń Siedlce – Wigry Suwałki 1:1 (1:0)

Bramki: Arkadiusz Czarnecki 30 – Rafał Remisz 83

Pogoń: 1. Krystian Stępniowski (46, 1. Przemysław Frąckowiak) – 27. Jakub Szrek (46, 17. Dawid Kieplin), 14. Mateusz Żytko (63, 19. Maciej Wichtowski), 26. Arkadiusz Czarnecki (63, 15. Adrian Małachowski), 4. Jarosław Ratajczak (63, 99. Damian Świerblewski) – 95. Paweł Garyga (46, 13. Serhij Krykun), 23. Piotr Mroziński (63, 22. Piotr Krawczyk), 93. Miroslav Pastva (63, 6. Daniel Chyła), 10. Grzegorz Tomasiewicz (46, 21. Łukasz Jegliński), 77. Michał Bajdur (46, 18. Marcin Popławski) – 9. Dariusz Zjawiński (63, 16. Adrian Paluchowski)

Wigry: 30. Hieronim Zoch (63, 1. Przemysław Wróbel) – 4. Paweł Olszewski, 3. Rafał Remisz (46, 5. Luka Asatiani), 17. Adrian Jurkowski (69, 3. Rafał Remisz), 16. Artur Bogusz (69, 8. Patryk Sokołowski) – 18. Mariusz Rybicki (46, 9. Patryk Klimala), 32. Robert Obst (69, 14. Kamil Kościelny), 10. Mateusz Radecki, 20. Damian Gąska (69, 18. Mariusz Rybicki), 11. Krzysztof Wołkowicz (69, 21. Radosław Bukacki) – 15. Daniel Gołębiewski (69, 6. Robert Dadok)

Żółta kartka: Miroslav Pastva 20

Sędzia: Przemysław Wróbel (Biała Podlaska)