DSC_1040

W swoim pierwszym meczu sparingowym rezerwy Pogoni przegrały 0:4 z przebywającą na obozie w Siedlcach drużyną Jagiellonii, występującą w Centralnej Lidze Juniorów.

W zespole Pogoni II zagrali nowi, testowani zawodnicy z WAPN Warszawa: 18-letni napastnik z Konga Michel Ankara, 18-letni środkowy obrońca Maciej Kuryłek oraz 17-letni ofensywny pomocnik Patryk Nowakowski.

W meczu było widać, że siedlczanie po raz pierwszy występują w takim zestawieniu. Zespół z Białegostoku lepiej wyglądał w grze zespołowej i zasłużenie zdobył cztery bramki. W 9 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę do siatki głową skierował Jan Zysik. Za chwilę mógł trafieniem odpowiedzieć po strzale z dystansu Mateusz Omieciuch, lecz bramkarz zbił piłkę na rzut rożny. W 21 minucie padł drugi gol dla Jagi, kiedy to po wrzutce w pole karne piłkę do siatki głową skierował zawodnik gości. Pięć minut później testowany środkowy obrońca z Indii faulował napastnika gości i gola z rzutu karnego na 3:0 strzelił Mateusz Nikołajuk. Przed przerwą jeszcze raz Jagiellonia zagroziła bramce Pogoni po rzucie wolnym, z kolei dla Pogoni okazję na gola zmarnował Marchel uderzając niewiele obok bramki. Po zmianie stron gra była bardziej wyrównana i mniej okazji bramkowych stwarzali piłkarze obu drużyn. Dopiero w ostatniej minucie spotkania wynik na 4:0 ustalił Bartosz Gołaszewski strzelając z bliska po dośrodkowaniu z narożnika boiska.

Następny sparing Pogoń II rozegra w najbliższą sobotę 15 lipca o 17:00 z Naprzodem Skórzec. Mecz prawdopodobnie odbędzie się na stadionie ARMS przy ulicy Prusa 6.

Sparing

Pogoń II Siedlce – Jagiellonia Białystok (juniorzy) 0:4 (0:3)

Bramki: Jan Zysik 9, zawodnik nieznany 21 (s), Mateusz Nikołajuk 26, Bartosz Gołaszewski 90

Pogoń II: (I połowa) 22. Szymon Czekaluk – 93. Piotr Goś, 5. zawodnik testowany, 2. Maciej Kuryłek, 98. Sebastian Szcześniak – 9. Krystian Zbieć, 3. Paweł Marchel, 23. Albert Strzyżewski, 15. Mateusz Omieciuch, 26. Patryk Skrzypek – 19. Michel Ankara (17, 13. Piotr Osial). (II połowa) 22. Szymon Czekaluk – 25. Dominik Krupa, 3. Paweł Marchel (60 Tomasz Górski), 23. Albert Strzyżewski (60, 2. Maciej Kuryłek), 7. Gracjan Sadokierski – 11. Bartosz Szostek (69, 98. Sebastian Szcześniak), 6. Kamil Szczepanik, 99. Bartosz Karczmarek, 24. Patryk Nowakowski, 27. Michał Markiewicz – 13. Piotr Osial

Sędzia: Adam Trędowicz (Siedlce)