DSC_0070

Podopieczni Adama Łopatki nie zwalniają tempa. Pogoń w trzecim letnim sparingu wygrała 2:1 z Legionovią Legionowo.

W wyjściowym składzie Pogoni pojawili się testowani: Serhij Krykun (Podlasie Biała Podlaska), Adrian Małachowski (Legia II Warszawa) oraz Rafał Parobczyk (Pelikan Łowicz).

W pierwszym kwadransie obie drużyny stworzyły po jednej groźnej sytuacji. Przemysława Frąckowiaka próbował pokonać aktywny Mateusz Kwiatkowski, natomiast czujność Dominika Puska strzegącego bramki Novii sprawdził Daniel Chyła. Uderzenie 29-letniego pomocnika po rykoszecie powędrowało obok twierdzy byłego golkipera Polonii Warszawa. Pogoń regularnie wywalczała rzuty rożne, po których za sprawą dobrze centrującego Piotra Krawczyka sprawiała duże zagrożenie. Żadne z dośrodkowań nie przyniosło jednak bramkowej korzyści. W 35 minucie Chyła uruchomił Adriana Paluchowskiego, który w sytuacji sam na sam pokonał Puska. Radość Pogoni z prowadzenie nie trwała długo. W 38 minucie Mateusz Żebrowski uciekł prawą flanką defensorom Pogoni, następnie zagrał płasko w pole karne, a Kwiatkowski doprowadził do remisu.

Po godzinie gry Pogoń przejęła kontrolę nad meczem. Zmiany dokonane przez obu trenerów wpłynęły na obraz gry. W przypadku siedlczan okazały się one in plus, natomiast u rywali – in minus. Biało-niebiescy cierpliwie szukali zwycięskiej bramki. W 78 minucie Jakub Stefaniak sfaulował w polu karnym Dariusza Zjawińskiego. Sędzia po chwili zastanowienia wskazał na wapno. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Grzegorz Tomasiewicz i zrobił to, co do niego należało. Pogoń mogła wygrać 3:1, ale w końcówce Zjawiński został w ostatniej chwili powstrzymany przez Tomasza Wojcinowicza.

W sobotę 15 lipca o 11:00 Pogoń zagra z ligowym rywalem – Wigrami Suwałki. Mecz zostanie rozegrany w Białej Podlaskiej.

Pogoń Siedlce – Legionovia Legionowo 2:1 (1:1)
Bramki: Adrian Paluchowski 35, Grzegorz Tomasiewicz 78 k – Mateusz Kwiatkowski 51

Pogoń: 1. Przemysław Frąckowiak (46, 12. Krystian Stępniowski) – 99. Damian Świerblewski (58, 4. Jarosław Ratajczak), 3. Michał Panufnik (58, 14. Mateusz Żytko), 19. Maciej Wichtowski (46, 3. Arkadiusz Czarnecki), 15. Paweł Łydkowski (31, 5. Sebastian Krawczyk, 58, 27. Jakub Szrek) – 95. Rafał Parobczyk (58, 11. Michał Bajdur), 6. Daniel Chyła (46, 21. Miroslav Pastva), 93. Adrian Małachowski (31, 13, Dominik Barciak, 58, 23. Piotr Mroziński, 22. Piotr Krawczyk (58, 18. Łukasz Jegliński), 17. Serhij Krykun (58, 10. Grzegorz Tomasiewicz) – 16. Adrian Paluchowski (58, 9. Dariusz Zjawiński)

Legionovia: 12. Dominik Pusek (75, 1. Jakub Stefaniak) – 16. Mikołaj Grzelak (46, 6. Maciej Goliński), 3. Tomasz Wojcinowicz, Mateusz Zając (46 zawodnik testowany I), 22. Wojciech Kalinowski (46 zawodnik testowany II) – 77. Mateusz Żebrowski (64, 16. Mikołaj Grzelak), 14. Patryk Koziara (46 zawodnik testowany III), 27. Kłak (62 Konrad Zaklika), 11. Kirylins (83, 27. Kłak), 8. Grzegorz Mazurek (62 Mateusz Wajdzik) – 10. Mateusz Kwiatkowski (62, 9. zawodnik testowany IV)

Żółta kartka: Miroslav Pastva 82

Sędzia: Konrad Gąsiorowski (Biała Podlaska)