DSC_0021

Przygotowujący się do nowego sezonu piłkarze siedleckiej Pogoni pokonali kończącą zgrupowanie w Siedlcach ekstraklasową Wisłę Płock 3:0. Bramki dla biało-niebieskich zdobyli Dariusz Zjawiński (dwie) i Damian Świerblewski.

W meczu z Wisłą trener Adam Łopatko testował nowych zawodników. Oprócz trenujących od kilku dni z Pogonią piłkarzy swoją szansę otrzymali 24-letni bramkarz Cracovii Krystian Stępniowski oraz 25-letni słowacki pomocnik Miroslav Pastva z FC ViOn Zlaté Moravce.

W spotkaniu z wyżej notowanym rywalem Pogoniści wypadli bardzo dobrze. Już w 16 minucie Paweł Garyga dośrodkował wprost na głowę Dariusza Zjawińskiego i było 1:0. Okazję na podwyższenie rezultatu mieli jeszcze Jarosław Ratajczak, Zjawiński i Maksymilian Banaszewski. Dopiero w 42 minucie Zjawiński przyjął piłkę w polu karnym, uderzył przy bliższym słupku i piłka po rękach Seweryna Kiełpina wpadła do siatki. Po przerwie mimo wielu dokonanych zmian w zespole z Siedlec, gra także mogła się podobać. W 65 minucie okazję na gola miał Arkadiusz Czarnecki, lecz główkował nad bramką. Kilka minut potem Damian Świerblewski miał swoją szansę na gola, lecz przegrał w sytuacji sam na sam z Kiełpinem. Chwilę później popularny Świerblu trafił do siatki po świetnym dograniu Michała Bajdura.

Następny sparing Pogoniści rozegrają za tydzień w sobotę 8 lipca w Łęcznej z Górnikiem. Początek spotkania zaplanowano na 12:00.

Pogoń Siedlce – Wisła Płock 3:0 (2:0)

Bramki: Dariusz Zjawiński 16, 42, Damian Świerblewski 72

Pogoń: 12. Krystian Stępniowski – 5. Łukasz Turzyniecki (46, 18. Krzysztof Napora), 14. Mateusz Żytko (46, 6. Maciej Wichtowski), 15. Paweł Łydkowski (46, 3. Arkadiusz Czarnecki), 4. Jarosław Ratajczak (46, 27. Jakub Szrek) – 8. Paweł Garyga (46, 24. Damian Świerblewski), 17. Miroslav Pastva (46, 13. Adrian Małachowski), 20. Piotr Krawczyk (46, 23. Piotr Mroziński), 21. Łukasz Jegliński (46, 10. Grzegorz Tomasiewicz), 7. Maksymilian Banaszewski (46, 11. Michał Bajdur) – 9. Dariusz Zjawiński (46, 99. Adrian Paluchowski)

Wisła: 87. Seweryn Kiełpin – 20. Cezary Stefańczyk, 14. Adam Dźwigała (46, 95. Patryk Stępiński), 5. Damian Byrtek, 11. Paul Pârvulescu (62, 16. Dawid Kieplin) – 10. Giorgi Merebaszwili (69, 3. Mateusz Piątkowski), 8. Dominik Furman, 6. Damian Rasak, 7. Nico Varela (42, 17. Jakub Łukowski), 9. Arkadiusz Reca (87, 11. Paul Pârvulescu) – 3. Mateusz Piątkowski (46, 19. Kamil Biliński)

Żółta kartka: Adam Dźwigała 42

Sędzia: Daniel Miler (Siedlce)