DSC_1043

Rezerwy Pogoni walczące o utrzymanie w IV lidze wygrały z bezpośrednim rywalem – MKS Przasnysz 2:1. Gole dla Pogoni zdobyli Dominik Barciak i Damian Świerblewski.

W spotkaniu z Przasnyszem drużynę Marcina Tomaszewskiego wzmocnili m.in. Damian Świerblewski i Łukasz Wójcik, którzy nie pojechali z pierwszą drużyną do Legnicy.

W mecz, który został rozegrany na głównej płycie stadionu ROSRRiT lepiej weszli siedlczanie, którzy już w 7 minucie wyszli na prowadzenie. Dominik Barciak znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem gości i obijając słupek zdobył gola. Cztery minuty później odpowiedział Artur Gawęda, lecz w bramce dobrze spisał się Patryk Izdebski. W 16 minucie siedlecki bramkarz skapitulował po strzale z okolicy linii pola karnego Macieja Smolińskiego i było 1:1. Remis na tablicy widniał jedynie przez dwie minuty, po chwili znów na prowadzenie wyszła Pogoń. Damian Świerblewski otrzymał piłkę w pole karne i przelobował wychodzącego z bramki Michała Michalaka. W pierwszej połowie Smoliński ponownie mógł dać Przasnyszowi wyrównanie, ale jego strzał z rzutu wolnego obronił Izdebski.

Najlepszą sytuację dla Pogoni w drugiej połowie miał Michał Panufnik, który uderzył głową po dośrodkowaniu Świerblewskiego minimalnie obok bramki. Chwilę później gorąco było w polu karnym gospodarzy, jednak piłka przeleciała w zamieszaniu nad poprzeczką. W 78 minucie ręką w szesnastce zagrał jeden z gości, lecz sędzia nie zdecydował się na podyktowanie rzutu karnego. W doliczonym czasie gry piłkę meczową miał skrzydłowy MKS, ale trafił tylko w boczną siatkę.

Następne spotkanie Pogoń II rozegra w środę 31 maja o 18:00 w Wyszkowie z Bugiem.