DSC_0685

W niedzielę 28 maja o godzinie 12:30 Pogoń Siedlce w meczu 33 kolejki Nice 1 Ligi na wyjeździe zmierzy się z Miedzią Legnica.

 

Miedź Legnica ma na swoim koncie 51 punktów i plasuje się na szóstym miejscu w tabeli. Podopieczni Ryszarda Tarasiewicza cały czas mają matematyczne szanse na awans do Ekstraklasy.

 

Pogoń do Legnicy pojedzie osłabiona brakiem kontuzjowanych Rafała Misztala Tomasza Lewandowskiego oraz pauzującego za kartki Mateusza Żytki.

 

Pogoń i Miedź mierzyły się ze sobą pięciokrotnie. Bilans tych meczów jest korzystniejszy dla legniczan, którzy wygrywali dwa razy, padły również dwa remisy oraz raz górą byli biało-niebiescy. Stosunek bramkowy wynosi 6:2 także na korzyść Miedzi. Z pewnością Pogoń zechce zrewanżować się za jesienną porażkę. W 16 kolejce biało-niebiescy ulegli drużynie z Dolnego Śląska aż 0:4.

 

Niedzielne zawody poprowadzi Konrad Kiełczewski. Arbiter z Białegostoku sędziował już w tym sezonie jedno spotkanie z udziałem Pogoni. W 28 serii gier siedlczanie zremisowali wówczas na wyjeździe ze Stomilem Olsztyn 1:1.

 

W weekend swój mecz rozegra także zespół Pogoni II Siedlce. Rezerwy w sobotę 27 maja przed własną publicznością podejmą MKS Przasnysz.