27

W poniedziałek 22 maja o godzinie 18:00 w meczu 32 kolejki Nice 1 Ligi Pogoń Siedlce na wyjeździe zmierzy się z Wisłą Puławy.

 

Wisła Puławy ma na swoim koncie 31 punktów i plasuje się na piętnastym barażowym miejscu. Trzeba jednak pamiętać, iż ekipa z Lubelszczyzny ma do rozegrania jedno zaległe spotkanie. Mecz ten puławianie zagrają 25 maja o godzinie 18:00 w Tychach z miejscowym GKS.

 

Pogoń i Wisła w rozgrywkach ligowych mierzyły się ze sobą aż 19 razy. Bilans tych gier jest korzystniejszy dla siedlczan, którzy wygrywali ośmiokrotnie. Pięć razy górą była Wisła, a sześć razy padał remis. Bilans bramkowy wynosi 26:19 również na korzyść biało-niebieskich.  W rundzie jesiennej w starciu obu ekip w Siedlcach Pogoń zwyciężyła 2:1. Bramki dla Pogoni zdobyli Daniel Chyła Konrad Wrzesiński, natomiast dla gości z rzutu karnego trafił Sylwester Patejuk.

 

Poniedziałkowy mecz poprowadzi Jarosław Przybył. Arbiter z Kluczborka sędziował już w tym sezonie jedno spotkanie z udziałem siedlczan. W czwartej serii gier Pogoń przegrała wówczas z Górnikiem w Zabrzu 0:2.

 

W weekend swój mecz ligowy rozegra także zespół rezerw. Podopieczni Marcina Tomaszewskiego w ramach rozgrywek IV ligi w niedzielę o godzinie 12:30 na wyjeździe zmierzą się z Unią Warszawa.

 

Raport kartkowy:

 

Zagrożenia pauzą: Mateusz Żytko

 

Pauza: Grzegorz Tomasiewicz