30

W piątek 12 maja o godzinie 19:30 Pogoń Siedlce w meczu 30 kolejki Nice 1 Ligi na wyjeździe zmierzy się ze Zniczem Pruszków.

 

Znicz Pruszków jak na razie z dorobkiem 26 punktów zajmuje przedostatnie miejsce w ligowej tabeli. Po meczu 26 kolejki z Miedzią Legnica w drużynie z Mazowsza doszło do zmiany na stanowisku trenera – Dariusza Kubickiego zastąpił Andrzej Prawda.

 

W minionym tygodniu doszło także do roszady na ławce trenerskiej Pogoni. Klub pożegnał się z Marcinem Broniszewskim, a obowiązki pierwszego szkoleniowca przejął dotychczasowy asystent Bartosz Tarachulski.

 

W rozgrywkach ligowych do derbów pomiędzy Pogonią a Zniczem dochodziło piętnastokrotnie. Siedlczanie wygrywali pięć razy, siedem razy górą była ekipa z Pruszkowa oraz padły trzy remisy. Bilans bramkowym wynosi 25:14 na korzyść Znicza. W rundzie jesiennej obecnego sezonu Pogoń pokonała klub spod Warszawy 1:0 po trafieniu Daniela Gołębiewskiego.

 

Piątkowy mecz poprowadzi Sebastian Jarzębak. Arbiter z Bytomia w tym sezonie sędziował jedno spotkanie z udziałem Pogoni. W meczu 16 kolejki siedlczanie ulegli wówczas przed własną publicznością Miedzi Legnica 0:4.

 

W weekend swój mecz ligowy rozegra również zespół rezerw. Pogoń II w ramach rozgrywek IV ligi zmierzy się na wyjeździe z Ożarowianka Ożarów Mazowiecki. Spotkanie to zaplanowano na sobotę 13 maja na godzinę 15:00.

 

Raport kartkowy:

 

Zagrożenia pauzą: Daniel Dybiec, Mateusz Żytko, Grzegorz Tomasiewicz