DSC_0862

Po trzech porażkach z rzędu Pogoń II Siedlce znowu zaznała smaku zwycięstwa. Wzmocniony zawodnikami z pierwszej drużyny zespół rezerw pokonał Mławiankę Mława 3:0 po dwóch trafieniach Piotra Krawczyka i bramce Piotra Kurbiela.

W bardzo mocnym składzie do meczu przystąpili podopieczni Marcina Tomaszewskiego. Mimo pauz za kartki Bartosza Szostka i Sebastiana Krawczyka siedlczanie wzmocnieni zostali graczami I-ligowymi, którzy nie zagrali we wczorajszym meczu z Chojniczanką Chojnice lub wystąpili w krótszym wymiarze czasowym.

Pierwsza część spotkania była wyrównana i piłka wędrowała od pola karnego do pola karnego drużyny przeciwnej. Mało było klarownych sytuacji, być może przez padający deszcz z gradem. Gdy deszcz ustał i wyszło słońce, mecz nabrał kolorytu. W 35 minucie uderzał Eusébio Bancessi, jego strzał obronił Mateusz Leśniewski, a dobitka Dominika Barciaka została zablokowana. Za chwilę odpowiedział Szymon Masiak, jednak znów górą był golkiper – tym razem Przemysław Frąckowiak. W 42 minucie tuż przed polem karnym faulowany był Piotr Krawczyk i gospodarze mieli rzut wolny. Do piłki podszedł sam poszkodowany i +w swoim stylu dał prowadzenie Pogonistom. Tuż przed przerwą czerwoną kartką ukarany został Eusébio Bancessi, który się poślizgnął i dwiema nogami powalił rywala.

Drugą część gry siedlczanie musieli więc grać w osłabieniu, co w praktyce nie było zbyt widoczne. Siedlczanie grali atakiem pozycyjnym i czekali na swoje okazje. Dobrą szansę na podwyższenie wyniku siedlczanie mieli w 67 minucie, kiedy to Cezary Demianiuk dośrodkował w pole karne, a Piotr Krawczyk z doskonałej pozycji uderzył zbyt lekko, by zaskoczyć golkipera. W 69 i 72 minucie dwie okazje mieli goście, których nie wykorzystał Jakub Wróblewski, dwukrotnie uderzając tuż obok bramki. W 83 minucie siedlczanie zdobyli drugą bramkę. Błąd popełnił Daniel Samluk, który wręcz podał do Piotra Krawczyka, ten odegrał do Piotra Kurbiela i piłka znalazła się w siatce. W końcówce spotkania wynik ustalił ponownie Krawczyk po podaniu Patryka Ciulaka.

Kolejne spotkanie rezerwy Pogoni rozegrają za tydzień w niedzielę 30 kwietnia o 11:00 w Siedlcach z Mazovią Mińsk Mazowiecki.