DSC_1008

W meczu 27 kolejki Nice 1 Ligi Pogoń Siedlce w sobotę 22 kwietnia o godzinie 17:00 przed własną publicznością podejmie Chojniczankę Chojnice.

 

Chojniczanka jak na razie z dorobkiem 44 punktów plasuje się na trzecim miejscu w tabeli. Podopieczni Piotra Gruszki bardzo długo zasiadali na fotelu lidera. Stracili go dopiero w ostatniej serii gier, kiedy to przed własną publicznością przegrali z GKS Tychy aż 1:4. Była to druga porażka drużyny z Chojnic w rozgrywkach Nice 1 Ligi.

 

Do tej pory Pogoń i Chojniczanka w lidze mierzyły się ze sobą pięciokrotnie. Trzykrotnie górą był zespół z Pomorza, a dwukrotnie triumfowali biało-niebiescy. Bilans bramkowy również jest korzystniejszy dla ekipy z Chojnic i wynosi 9:6. W rundzie jesiennej Chojniczanka wygrała 2:1.  Dla gospodarzy trafiali Bartłomiej Niedziela oraz Andrzej Rybski, natomiast dla Pogoni gola z rzutu karnego strzelił Grzegorz Tomasiewicz.

 

Sobotni mecz poprowadzi Mateusz Złotnicki. Sędzia z Lublina prowadził w tym sezonie trzy mecze z udziałem Pogoni. Dwa z nich kończyły się porażkami, a jedno remisem.

 

W weekend kolejny mecz ligowy rozegra także zespół rezerw. W niedzielę o godzinie 16:00 Pogoń II w Siedlcach podejmie Mławiankę Mława.

 

Raport kartkowy:

 

Zagrożenia pauzą: Daniel Dybiec, Mateusz Żytko, Grzegorz Tomasiewicz