2

W mecz sparingowym Pogoń Siedlce zremisowała z występującym w Lotto Ekstraklasie Górnikiem Łęczna 1:1.

Pierwszą sytuację w spotkaniu wypracowała sobie Pogoń, ale strzał Piotra Krawczyka z ostrego konta dobrze obronił Wojciech Małecki. Po kwadransie gry na prowadzenie wyszli goście. Z rzutu wolnego futbolówkę zacentrował  Javi Hernández, co skutecznie wykorzystał Przemysław Pitry. Pogoń przed przerwą mogła doprowadzić do wyrównania, jednak próby Konrada Wrzesińskiego czy Dariusza Zjawińskiego okazały się nieskuteczne.

Drugą część starcia doskonale rozpoczęła Pogoń. Już w 48 minucie Wrzesiński bardzo ładnym strzałem po długim rogu doprowadził do remisu. Gospodarze próbowali pójść za ciosem. 60 sekund po pierwszej bramce przed doskonałą okazją stanął Marcin Paczkowski, ale futbolówka po jego uderzeniu głową poszybowała obok prawego słupka. W kolejnych minutach bardzo aktywny był Michał Bajdur, jednak żaden z jego dwóch strzałów nie znalazł drogi do siatki.  Ostatecznie sparing zakończył się sprawiedliwym remisem 1:1.

Najbliższy mecz Pogoń rozegra w sobotę 1 kwietnia o godzinie 16:00 w Bytowie z miejscową Drutex-Bytovią.

Pogoń Siedlce – Górnik Łęczna 1:1 (0:1)

Bramki: Konrad Wrzesiński 48 – Przemysław Pitry 15

Pogoń: 12. Rafał Misztal (46, 1. 1. Przemysław Frąckowiak) – 2. Tomasz Lewandowski (81, 15. Paweł Łydkowski), 4. Arkadiusz Jędrych (61, 5. Sebastian Krawczyk), 3. Michał Panufnik (46, 14. Mateusz Żytko), 16. Łukasz Wójcik (46, 27. Jakub Szrek) – 93. Konrad Wrzesiński (55, 24. Damian Świerblewski), 23. Piotr Mroziński (46, 8. Daniel Chyła), 6. Marcin Paczkowski (70, 7. Daniel Dybiec), 20. Piotr Krawczyk (70, 13. Dominik Barciak), 17. Eusébio Bancessi (55, 11. Michał Bajdur) – 9. Dariusz Zjawiński (61, 99. Piotr Kurbiel)

Górnik: 1. Wojciech Małecki – 14. Gabriel Matei (61, 21. Dariusza Jarecki), 4. Gérson (61, 3. Aleksander Komor), 45. Przemysław Pitry, 2. Leândro (46, 27. Stefan Aškovski) – 15. Grzegorz Bonin (46, 8. Grzegorz Piesio), 11. Josimar Atoche, 25. Szymon Drewniak (67, 7. Dragomir Vukobratović), 10. Javi Hernández (61, 77. Krzysztof Danielewicz), 12. Nika Dzalamidze (46, 9. Piotr Grzelczak) – 18. Bartosz Śpiączka (46, 19. Vojo Ubiparip)

Sędzia: Krzysztof Borkowski (Siedlce)