DSC_0272_1024x681

Co słychać w mediach po remisie Pogoni w Kluczborku?

Nowa Trybuna Opolska

Remis MKS-u Kluczbork

Za ostatni fragment meczu naszym zawodnikom należą się jednak pochwały. Nie zwiesili głów, a podeszli wyżej na połowę Pogoni. Odważniejsza gra opłaciła się, bo po stałym fragmencie i asyście Bartosza Brodzińskiego piłkę do siatki wepchnął Maciej Kowalczyk. Dla 40-letniego napastnika był to pierwszy występ od 13 listopada. Trzy punkty drużynie Tomasza Asensky’ego mógł dać Tomasz Swędrowski, lecz zwlekał z oddaniem strzału. – Nie wygraliśmy kolejnego meczu, dlatego trudno być zadowolonym z gry – uważał obrońca gospodarzy Adam Orłowicz. – Jedyny plus jest taki, że dwa razy udało nam się odrobić straty. Natomiast błędy, których dopuściliśmy się przy obu straconych golach, nie powinny nam się zdarzyć.

pilkanozna.pl

Wpadka Pogoni Siedlce

Przyjezdni po raz pierwszy zagrozili gospodarzom w 20 minucie. Mocny strzał z narożnika pola karnego oddał Tomasiewicz, świetną interwencją popisał się Kaczmarek, który odbił piłkę, z dobitką jeszcze zdążył Wrzesiński, ale futbolówka przeszła nad poprzeczką. Miejscowi odpowiedzieli najpierw za sprawą Essama, który oddał niecelny strzał, a chwilę później strzał Kubiaka pewnie obronił Misztal.

sportowefakty.wp.pl

Cztery gole w Kluczborku

Osiemnaście minut przed końcem było już jednak 1:2. Po rzucie rożnym w polu karnym MKS powstało zamieszanie. Przyjezdni zachowali zimną krew i po krótkim rozegraniu Eusebio Bancessi zdobył gola. Strata bramki zmobilizowała zawodników z Kluczborka. Gospodarze ruszyli do ataku, do remisu doprowadzili dopiero na dwie minuty przed końcem. Rezerwowy Maciej Kowalczyk wbił piłkę do niemal pustej bramki. Chwilę później mogło być 3:2, jednak strzał Bartosza Brodzińskiego obronił Misztal.

Tomasiewicz w jedenastkach

Grzegorz Tomasiewicz został wybrany do jedenastek kolejki przez Piłkę Nożną i sportowefakty.wp.pl. Młodzieżowiec znalazł się wśród rezerwowych wg portalu gol24.pl.

Layout 1

Jedenastka 22 kolejki wg sportowefakty.wp.pl: Kapsa (Miedź) – J. Podgórski (Chojniczanka), Zitko (Olimpia), Kiercz (Stal), G. Bartczak (Miedź) – Ł. Wolsztyński (Górnik), Tomasiewicz (Pogoń), Kun (Stomil) – Patejuk (Wisła), Kujawa (Stomil), Fidziukiewicz (Zagłębie)