DSC_0895

Podopieczni Marcina Tomaszewskiego pewnie pokonali ligowego rywala – Podlasie Sokołów Podlaski 5:1.

Zespół rezerw w tym meczu wzmocnili zawodnicy, którzy wystąpili mało lub w ogóle w meczu ze Stalą Stalowa Wola.

Pierwsza połowa to dominacja Pogonistów pod każdym aspektem. Sygnał do strzelania bramek dał Bartosz Karczmarek, który wyprowadził siedlczan na prowadzenie. Trzy minuty później z rzutu wolnego celnie trafił Daniel Dybiec. W 36 minucie gola w sytuacji sam na sam zdobył inny reprezentant „jedynki” – Eusébio Bancessi. W ostatniej akcji pierwszej odsłony Bancessi obsłużył Dybca i ten ustalił wynik pierwszej połowy na 4:0.

Druga odsłona była już mniej obfita w gole. W 55 minucie na 5:0 podwyższył Dominik Barciak, wykorzystując zamieszanie pod bramką rywala. Nieco ponad 10 minut potem goście odpowiedzieli, jak się później okazało honorowym trafieniem, którego autorem okazał się były Pogonista – Tomasz Grochowski.

W Podlasiu wystąpili byli Pogoniści: Sylwester Buga i Tomasz Grochowski oraz testowany ostatnio w siedleckim zespole – Piotr Goś.

Ostatni sparing przed startem rundy wiosennej Pogoń II zagra w najbliższą środę 1 marca o 19:00 w Siedlcach z Wektrą Zbuczyn.

Pogoń II Siedlce – Podlasie Sokołów Podlaski 5:1 (4:0)

Bramki: Bartosz Karczmarek 28, Daniel Dybiec 31, 45, Eusébio Bancessi 36, Dominik Barciak 54 – Tomasz Grochowski 65

Pogoń II: Patryk Izdebski – 5. Sebastian Krawczyk (55, 77. Dominik Krupa), 3. Michał Panufnik (55, 13. Sebastian Szcześniak), 15. Paweł Łydkowski, 4. Piotr Ceranka – 22. Eusébio Bancessi (46, 18. Paweł Wasiluk), 7. Daniel Dybiec (46, 17. Rafał Zin), 6. Bartosz Szostek (10, 8. Bartosz Karczmarek), 10. Dominik Barciak, 95. Patryk Ciulak (55, 20. Patryk Skrzypek) – 9. Krystian Zbieć (46, 19. Jakub Malinowski)

Żółte kartki: Dominik Barciak 73 – Konrad Kotowski 30

Sędzia: Tomasz Jastrzębski (Siedlce)