16790697_1493680904006108_1466507564_n

Siedlecka Pogoń zremisowała bezbramkowo w Puławach z Wisłą. Był to przedostatni sparing siedlczan przed startem rundy wiosennej.

W drugiej połowie spotkania nieoficjalny debiut zaliczył nowy napastnik Pogoni – Dariusz Zjawiński, pozyskany z Arki Gdynia.

Mimo że w pierwszej połowie siedlczanie częściej stwarzali sytuacje na strzelenie gola, to mecz miał wyrównany przebieg. Już w 5 minucie Pogoniści zaatakowali bramkę Wisły. Niecelnie z rzutu wolnego uderzył jednak Łukasz Wójcik. Dziesięć minut potem błąd popełnił bramkarz Andrzej Witan, który za lekko wybił futbolówkę, dopadł do niej Grzegorz Tomasiewicz, ale jego zaskoczenie było zbyt słabe. W 26 minucie szansę na oddanie strzału z rzutu wolnego zmarnował Marcin Burkhardt, po którego uderzeniu piłka przeleciała obok bramki. W końcówce odsłony szansę miała Wisła, a mianowicie Sylwester Patejuk próbująć zaskoczyć Przemysława Frąckowiaka, który przeniósł piłkę nad poprzeczką.

Druga odsłona pechowo rozpoczęła się dla Damiana Świerblewskiego, który po kilku minutach gry musiał opuścić boisko z powodu kontuzji. Blisko skutecznego ataku na bramkę Pogoni był w 56 minucie Fabian Hiszpański, jednak dobrze zablokował go jeden z Pogonistów. Osiem minut potem niecelnie uderzał Tomasz Sedlewski. W 69 minucie przed świetną szansą na objęcie prowadzenie stanął Konrad Szczotka, który z 10 metrów nie potrafił pokonać siedleckiego golkipera. Za chwilę odpowiedzieli siedlczanie strzałem nad spojeniem bramki Eusébio Bancessiego po centrze Sebastiana Krawczyka. W 73 minucie z 18 metrów próbował szczęścia Daniel Dybiec, jednak został zablokowany. Pięć minut później szansę miał nowy nabytek Pogoni – Dariusz Zjawiński oraz Eusébio Bancessi, lecz obaj byli nieskuteczni. W 85 minucie Wisła zdobyła gola, ale strzelił go nieprzepisowo ręką Piotr Żemło i sędzia ukarał go żółtym kartonikiem.

W Wiśle wystąpił Andrzej Witan grający w przeszłości w Pogoni.

Ostatni sparing przed rozgrywkami ligowymi siedlczanie zagrają w Siedlcach z II-ligową Stalą Stalowa Wola. Mecz zaplanowano na sobotę 25 lutego, na 13:00.

Wisła Puławy – Pogoń Siedlce 0:0

Wisła: 1. Andrzej Witan – 16. Tomasz Sedlewski (80, 20. Łukasz Turzyniecki), 19. Jakub Poznański, 2. Piotr Żemło, 29. Fabian Hiszpański (64, 17. Iwan Łytwyniuk) – 18. Piotr Darmochwał (57, 7. Jakub Smektała), 14. Adrian Cierpka (87, 13. Sebastian Głaz), 21. Toni Kolehmainen (57, 25. Konrad Szczotka), 15. Łukasz Płonowski (75, 29. Łukasz Skrzypek), 9. Sylwester Patejuk (80, 10. Dawid Pożak) – 11. Konrad Nowak (70, 18. Piotr Darmochwał)

Pogoń: 1. Przemysław Frąckowiak – 27. Jakub Szrek (67, 5. Sebastian Krawczyk), 4. Arkadiusz Jędrych (80, 3. Michał Panufnik), 14. Mateusz Żytko (63, 2. Tomasz Lewandowski), 16. Łukasz Wójcik (62, 8. Daniel Chyła) – 24. Damian Świerblewski (49, 17. Eusébio Bancessi), 6. Marcin Paczkowski (71, 7. Daniel Dybiec), 18. Marcin Burkhardt (58, 23. Piotr Mroziński), 10. Grzegorz Tomasiewicz (51, 20. Piotr Krawczyk), 11. Michał Bajdur (75, 98. Robert Janicki) – 21. Cezary Demianiuk (51, 99. Piotr Kurbiel; 71, 9. Dariusz Zjawiński)

Żółte kartki: Tomasz Sedlewski 7, Piotr Żemło 85 – Tomasz Lewandowski 84

Sędzia: Konrad Gąsiorowski (Biała Podlaska)