16602984_1215938938492164_6771872415308277684_n

Siedlecka Pogoń w meczu kontrolnym kończącym zgrupowanie we Władysławowie-Cetniewie przegrała z I-ligowym Zniczem Pruszków 0:3.

Siedlczanie na spotkanie ze Zniczem wyszli w innym zestawieniu, niż zespół grający wczoraj z Chojniczanką. Dziś szansę w sparingu otrzymał trzeci z Kolumbijczyków – Edwin Barbosa.

Już w 3 minucie okazję na gola stworzyła Pogoń. Rzut rożny wykonywał Robert Janicki, a główkował niecelnie Tomasz Lewandowski. Strzał defensora biało-niebieskich został zablokowany przez obrońców Znicza. Po kwadransie zaatakował Znicz, a konkretnie głową uderzał Maciej Mysiak. Piłkę nad poprzeczką przeniósł na szczęście Przemysław Frąckowiak. W 25 minucie Dominik Barciak dograł sprytnie do Piotra Kurbiela, lecz napastnika Pogoni uprzedził Piotr Misztal. Trzy minuty później Krzysztof Kopciński po podaniu Maksymiliana Banaszewskiego o mały włos nie zdobyłby gola. Piłka jednak przeszła tuż obok słupka. Końcówka połowy była obfita w ataki zespołu z Pruszkowa. W 39 minucie Adrian Paluchowski minimalnie się pomylił. Za chwilę Daniel Chyła uratował Pogoń wybijając piłkę z linii bramkowej. Dodatkowo dogodne okazje zmarnowali jeszcze Paluchowski i Grzegorz Janiszewski, który po rożnym posłał piłkę nad poprzeczką.

Do drugiej części gry Znicz również przystąpił z animuszem. Już w pierwszej sytuacji Maksymilian Banaszewski w sytuacji sam na sam przegrał z Przemysławem Frąckowiakiem. Kilka minut potem Paluchowski nie dał rady pokonać Frąckowiaka po strzale z 15 metrów. W 50 minucie znów błąd w defensywie Pogoni mógł zakończyć się stratą gola. Andrzej Niewulis pomylił się jednak z bliskiej odległości. W 53 minucie drużyna z Pruszkowa doczekała się bramki. Z rzutu wolnego przymierzył Maciej Machalski i umieścił piłkę w siatce. Za chwilę mogło być 2:0, gdyż Daniel Chyła był blisko wbicia piłki do własnej siatki. W 62 minucie swoją szansę miał rezerwowy Przemysław Kita, uderzając obok słupka. W 64 minucie w końcu sytuację miała Pogoń. Ronald Solórzano dośrodkował w pole karne, a piłkę głową uderzył Grzegorz Tomasiewicz. Futbolówka przeleciała nad poprzeczką. Fatalny w skutkach gol, za chwilę popełnił Robert Janicki, który stracił piłkę, Przemysław Kita ograł Frąckowiaka i skierował piłkę do pustej bramki. Na dwadzieścia minut przed końcem Carlos Viadero główkował w polu karnym, ale nie zaskoczył młodszego z braci Misztalów. Dzieła zniszczenia dokonał Bartłomiej Faliszewski, uderzając w końcowych minutach z rzutu wolnego.

Następny sparing siedlecka Pogoń rozegra już w Siedlcach 8 lutego (środa) o 17:00 z III-ligowym ŁKS 1926 Łomża.