OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Zespół rezerw Pogoni uległ w meczu kontrolnym liderowi siedleckiej okręgówki, Naprzodowi Skórzec 2:4.

W zespole Pogoni w drugiej połowie wystąpił Eryk Bednarski z Orląt Łuków. Mecz rozgrywany był na bardzo słabym boisku. Zawodnicy często się ślizgali i musieli odpuszczać, żeby nie nabawić się kontuzji.

Pierwsze minuty spotkania należały do biało-niebieskich. Okazję na zdobycie gola miał m.in. Bartosz Karczmarek. Od 30 minuty inicjatywę przejęli zawodnicy ze Skórca. Dwie dogodne sytuacje na gola stworzył Karol Kruszewski i tylko dzięki bardzo dobrym interwencjom Michała Chałupki Pogoniści w dalszym ciągu bezbramkowo remisowali. W 37 minucie siedlczanie nie mieli tyle szczęścia. Po rzucie rożnym celną główką popisał się Konrad Śliwka i było 1:0 dla Naprzodu. Minutę potem padł drugi gol, kiedy to Jakub Dołęga przelobował Chałupkę.

Po zmianie stron pierwszą sytuację strzelecką miał Jakub Malinowski. Po nodze rywala piłka przeleciała obok słupka. Dziesięć minut potem Naprzód zdobył trzeciego gola. Trudne warunki na boisku sprawiły, że Karol Kruszewski otrzymał piłkę i musiał ją tylko skierować do pustej bramki. Później na murawie trwała walka w środku pola. Dopiero w końcówce meczu padły kolejne gole. Czwartego gola zdobył Dorian Zając i wydawało się, że jest już wszystko jasne. Siedlczanie nie zdali jednak broni i dwa razy pokonali Pawła Krawczyka. Najpierw z 20 metrów przymierzył Bartosz Szostek i zmieścił piłkę pod poprzeczką. W doliczonym czasie gry wynik na 2:4 ustalił Adam Chojecki po strzale z rzutu wolnego.

W zespole Naprzodu zagrali byli zawodnicy Pogoni: Marcin Adamiak, Dorian Zając, Łukasz Czarnocki, Radosław Całka i Patryk Szachnowski. Z kolei w Pogoni wystąpili byli zawodnicy drużyny ze Skórca: Paweł Wasiluk, Mateusz Kacprzak i Adam Chojecki. Ponadto trenerem Pogoni jest Marcin Tomaszewski grający i trenujący w przeszłości Naprzód Skórzec, zaś Kamil Wereda (trener Naprzodu) występował onegdaj w biało-niebieskich.

Kolejny sparing siedlczanie rozegrają w sobotę 4 lutego o 12:00 z Podlasiem Sokołów Podlaski w Siedlcach.

Pogoń II Siedlce – Naprzód Skórzec 2:4 (0:2)

Bramki: Bartosz Szostek 87, Adam Chojecki 90+1 – Konrad Śliwka 37, Jakub Dołęga 38, Karol Kruszewski 61, Dorian Zając 78

Pogoń II: Michał Chałupka (46 Eryk Bednarski) – 6. Piotr Goś (28, 26. Dominik Krupa; 53, 5. Tomasz Kacprzak), 18. Paweł Wasiluk, 4. Piotr Ceranka, 23. Rafał Jaworski (58, 77. Mateusz Wassilow) – 27. Mateusz Kacprzak, 10. Bartosz Szotek, 7. Rafał Zin (58, 8. Adam Chojecki), 17. Bartosz Karczmarek (58, 22. Patryk Skrzypek), 95. Patryk Ciulak – 9. Krystian Zbieć (46, 19. Jakub Malinowski)

Sędziowie: Daniel Miler, Damian Śliwiński (obaj Siedlce)