16387186_1212412088844849_4286470561392828407_n

Siedlecka Pogoń przebywająca na zgrupowaniu we Władysławowie-Cetniewie zmierzyła się z II-ligowym Gryfem Wejherowo. Siedlczanie zremisowali 1:1, a gola dla biało-niebieskich zdobył Grzegorz Tomasiewicz.

Mecz rozpoczął się bardzo dobrze dla biało-niebieskich. Już w 5 minucie nieprzepisowo w polu karnym Cezarego Demianiuka powstrzymywał Arkadiusz Proena i sędzia wskazał na jedenasty metr. Rzut karny wykorzystał Grzegorz Tomasiewicz. Nieco ponad 10 minut potem Gryf mógł wyrównać. Dawid Tomczak przegrał jednak pojedynek z Przemysławem Frąckowiakiem. W 22 minucie siedlczanie pogubili się w obronie i Gryf próbował wymusić na arbitrze zagranie ręką Pogonisty. Sędzia tego nie dostrzegł. Kilka minut później strzał na bramkę Wiesława Ferry oddał po składnej akcji siedlczan Marcin Burkhardt. Futbolówka z około 25 metrów poszybowała obok bramki. Dwie minuty potem, zespół z Wejherowa po rzucie rożnym mógł pokusić się o wyrównujące trafienie. Groźny strzał Łukasza Nadolskiego po tym stałym fragmencie gry również był niecelny. W 35 minucie próba Pawła Czychowskiego pozostawiła wiele do życzenia. W 42 minucie Daniel Chyła dośrodkował w pole karne, wślizgiem uderzył Damian Świerblewski, lecz dobrze w bramce spisał się Ferra. W końcówce Przemysław Mońka mógł wykorzystać wyjście Frąckowiaka i skierować piłkę do pustej bramki, lecz chybił.

Druga połowa była mniej atrakcyjna w akcje bramkowe, aniżeli pierwsza. Oba zespoły grały ostrożnie, realizując założenia taktyczne. Po zmianie stron goście szybko zdobyli wyrównującego gola. W 47 minucie na strzał z kilkunastu metrów zdecydował się Paweł Brzuzy i było 1:1. Kilka minut później odpowiedzieć próbował Robert Janicki, ale w porę swój zespół wybiciem piłki z linii bramkowej uratował Brzuzy. W 69 minucie Przemysław Mońka dobrze dograł do Krzysztofa Wickiego, który był blisko zaskoczenia Rafała Misztala. W końcówce nie działo się zbyt wiele i spotkanie zakończyło się remisem.

W zespole Pogoni wystąpił Tomasz Lewandowski, były zawodnik Gryfa.

Następny sparing podczas obozu we Władysłowie-Cetniewie siedlczanie rozegrają w najbliższą sobotę 4 lutego o 12:00 z Chojniczanką Chojnice.

Gryf Wejherowo – Pogoń Siedlce 1:1 (0:1)

Bramki: Paweł Brzuzy 47 – Grzegorz Tomasiewicz 5 (k)

Gryf: Wiesław Ferra (46, 1. Dawid Leleń) – 11. Mateusz Goerke (46, 13. Paweł Brzuzy), 2. Arkadiusz Proena (46, 5. Adrian Bednarski), 15. Piotr Kołc (75, 10. Jacek Wicon), 17. Maciej Dampc (76, 11. Mateusz Goerke) – 20. Przemysław Mońka, 4. Łukasz Nadolski, 10. Jacek Wicon (46, 6. Przemysław Kamiński), 7. Dawid Tomczak (46, 23. Krzysztof Wicki) – 9. Michał Marczak, 21. Paweł Czychowski

Pogoń: 1. Przemysław Frąckowiak (46, 12. Rafał Misztal) – 2. Tomasz Lewandowski (46, 5. Sebastian Krawczyk), 4. Arkadiusz Jędrych (46, 3. Michał Panufnik), 7. Daniel Dybiec (46, 14. Mateusz Żytko), 8. Daniel Chyła (46, 16. Łukasz Wójcik) – 24. Damian Świerblewski (46, 27. Jakub Szrek), 6. Marcin Paczkowski (46, 23. Piotr Mroziński), 18. Marcin Burkhardt (46, 20. Piotr Krawczyk; 81, 13. Dominik Barciak), 10. Grzegorz Tomasiewicz (46, 98. Robert Janicki), 11. Michał Bajdur (46, 17. Eusébio Bancessi) – 21. Cezary Demianiuk (46, 9. Piotr Kurbiel)

Sędzia: Mateusz Jenda (Warszawa)