olimpia-odprawiona-z-kwitkiem

Siedlecka Pogoń zwyciężyła w sparingu z II-ligową Olimpią Zambrów 2:0 po bramkach w końcówce meczu Daniela Chyły i Mateusza Żytki.

W środowym spotkaniu sztab szkoleniowy przyglądał się testowanym po raz pierwszy w sparingu Sebastianowi Czapie i Kordianowi Latosowi. Ponadto zagrali trenujący od dłuższego czasu z Pogonią Manu Cordero i Jakub Szrek.

Mecz kontrolowali Pogoniści, którzy więcej utrzymywali się przy piłce i stwarzali okazje bramkowe. Jako pierwszy na bramkę Marcina Kapicy uderzył Konrad Wrzesiński. Za chwilę groźnie główkował Piotr Mroziński. W 17 minucie po indywidualnej akcji Grzegorz Tomasiewicz na raty nieskutecznie próbował zmienić wynik spotkania. Następnie z dystansu uderzali Tomasiewicz i Manu Cordero, jednak zabrakło dokładności. W 39 minucie Mroziński obsłużył Manu Cordero, lecz piłkę z pola bramkowego wybił jeden z defensorów Olimpii. Za chwilę kontra siedlczan, Sebastian Czapa zagrał do Manu Cordero, a ten z kilku metrów nie trafił w światło bramki. Po tej akcji powinno być 1:0. W końcówce Tomasiewicz dośrodkował w pole karne, a głową niecelnie uderzył Tomasz Lewandowski.

W drugiej połowie w obu ekipach nastąpiły zmiany, jednak obraz meczu się nie zmienił. Dalej siedlczanie przeważali na bardzo śliskiej sztucznej nawierzchni i chcieli to udokumentować trafieniem. Kilkanaście minut po wznowniu gry siedlczanie mogli pokusić się o premierową bramkę. Uderzał Jakub Szrek, a futbolówka odbiła się od poprzeczki. Za chwilę ładny strzał oddał Czapa, ale nad bramką. W 63 minucie Daniel Dybiec trafił wprost w ręce Arkadiusza Fabiańskiego. Kilka minut potem Fabian Piasecki był blisko trafienia, jednak nie przeciął dośrodkowania kolegi z prawej strony. Minutę potem Marcin Gagat nie poradził sobie z bliskiej odległości. W 82 minucie Marcin Burkhardt próbował zaskoczyć Fabiańskiego po strzale z rzutu wolnego, ale ten odbił piłkę. W 87 minucie Pogoniści doczekali się bramki. Damian Świerblewski wrzucił futbolówkę z rzutu rożnego, a głową do siatki piłkę skierował Daniel Chyła. W końcowych minutach spotkania w polu karnym gości faulowany był Michał Bajdur i siedlczanie w trzecim meczu kontrolnym z rzędu mieli okazję zdobyć bramkę z jedenastki. Tym razem do piłki podszedł Mateusz Żytko i ustalił wynik spotkania na 2:0.

Następny sparing Pogoń zagra z II-ligową Legionovią Legionowo. Mecz ten odbędzie się w sobote 21 stycznia o 12:00.

Pogoń Siedlce – Olimpia Zambrów 2:0 (0:0)

Bramki: Daniel Chyła 87, Mateusz Żytko 90+1 (k)

Pogoń: 12. Jacek Kozaczyński (46, 1. Przemysław Frąckowiak) – 2. Tomasz Lewandowski (46, 5. Sebastian Krawczyk), 4. Arkadiusz Jędrych (46, 3. Michał Panufnik), 15. Paweł Łydkowski (46, 21. Mateusz Żytko), 13. Łukasz Wójcik (46, 8. Daniel Chyła) – 77. Konrad Wrzesiński (32, 27. Sebastian Czapa; 61, 11. Michał Bajdur), 6. Marcin Paczkowski (46, 7. Daniel Dybiec), 23. Piotr Mroziński (46, 18. Marcin Burkhardt), 10. Grzegorz Tomasiewicz (46, 19. Kordian Latos; 75, 17. Dominik Barciak), 22. Manu Cordero (46, 9. Piotr Kurbiel) – 20. Piotr Krawczyk (32, 95. Jakub Szrek; 61, 26. Damian Świerblewski)

Olimpia: Marcin Kapica (46 Arkadiusz Fabiański) – 2. Marcin Byszewski (46, 17. Artur Bogusz), 7. Michał Kuczałek, 6. Michał Kołodziejski, 3. Rafał Włodarczyk (46, 4. Hubert Kotus) – 5. Jakub Bach (46, 11. Karol Buzun), 10. Daniel Michałowski, 8. Patryk Brzeski (46, 21. Kuźmiński), 20. Łukasz Grzybowski (56, 14. Marcin Gagat), 16. Kacper Duduś (46, 13. Mateusz Jastrzębski) – 19. Sebastian Szerszeń (46, 9. Fabian Piasecki)

Żółte kartki: Marcin Gagat 67, Fabian Piasecki 85

Sędzia: Konrad Gąsiorowski (Biała Podlaska)