DSC_0149

W drugim weekendowym meczu sparingowym siedlecka Pogoń zmierzyła się z Podlasiem Biała Podlaska. Siedlczanie pewnie pokonali III-ligowca 4:0.

Do meczu siedlczanie przystąpili z kilkoma zawodnikami IV-ligowych rezerw. W meczu zagrali m.in. Paweł Łydkowski, Paweł Wasiluk oraz testowani Manu Cordero i Jakub Szrek.

Siedlczanie w spotkaniu posiadali przewagę i kilka razy zagrozili bramce strzeżonej przez… Piotra Antoszczuka, byłego bramkarza Pogoni, który aktualnie jest testowany w Podlasiu. Jako pierwszy w sytuacji sam na sam z Antoszczukiem nie poradził sobie Manu Cordero. Za chwilę uderzał Dominik Barciak, lecz na posterunku był bramkarz gości. W 16 minucie padł pierwszy gol dla Pogoni. Barciak dośrodkował w pole karne, a celną główką popisał się Paweł Łydkowski. Do przerwy nic więcej wartego odnotowania się nie wydarzyło.

Po zmianie stron Pogoniści dążyli do podwyższenia rezultatu. W 54 minucie na listę strzelców wpisał się Manu Cordero skutecznie wykorzystując podanie Sebastiana Krawczyka. Siedlczanie dwie minuty później powinni prowadzić 3:0, ale jedenastki podobnie jak wczoraj nie wykorzystał Daniel Dybiec. Zrehabilitował się minutę później zdobywając gola po kiksie bramkarza Podlasia – Jakuba Wiśniewskiego. W 78 minucie Sebastian Krawczyk zagrał do Manu Cordero, a testowany napastnik ze stoickim spokojem zdobył kolejnego gola. Chwilę potem piłka po strzale ostatniego zdobywcy gola poszybowała nad poprzeczką. W 84 minucie dośrodkował Piotr Krawczyk z rzutu rożnego, a Michał Panufnik niecelnie główkował. Trzy minuty potem okazję na honorową bramkę miało Podlasie, lecz Adrian Hołownia przegrał z Jackiem Kozaczyńskim.

W zespole Podlasia wystąpili byli Pogoniści: Piotr Antoszczuk i Tomasz Nieścieruk.

Następny sparing Pogonistów czeka w środę 18 stycznia o 17:00 w Siedlcach z II-ligową Olimpią Zambrów. Ponadto w Siedlcach Pogoniści zaplanowali dodatkowy sparing. 25 stycznia o 17:00 zmierzą się z przebywającą na obozie w naszym mieście Wisłą Puławy.

Pogoń Siedlce – Podlasie Biała Podlaska 4:0 (1:0)

Bramki: Paweł Łydkowski 16, Manu Cordero 54, 78, Daniel Dybiec 58

W 56 minucie Daniel Dybiec (Pogoń) nie wykorzystał rzutu karnego (przestrzelił).

Pogoń: 1. Przemysław Frąckowiak (46, 12. Jacek Kozaczyński) – 5. Sebastian Krawczyk, 3. Michał Panufnik, 15. Paweł Łydkowski, 16. Łukasz Wójcik – 93. Jakub Szrek (55, 21. Paweł Wasiluk), 22. Daniel Dybiec, 6. Marcin Paczkowski, 18. Piotr Krawczyk, 17. Dominik Barciak (46, 10. Grzegorz Tomasiewicz) – 9. Manu Cordero

Żółte kartki: Sebastian Krawczyk 63 – Przemysław Grajek 30

Sędzia: Krzysztof Jakubik (Siedlce)