DSC_0039

Siedlecka Pogoń w pierwszym meczu sparingowym przegrała z ekstraklasowym Górnikiem Łęczna 0:3.

W meczu z powodu lekkiej kontuzji nie wystąpił Rafał Misztal. Zaprezentowali się za to testowani: Jacek Kozaczyński, Manu Cordero oraz Jakub Szrek.

Siedlczanie pierwszy sparing rozegrali po ciężkim tygodniu przygotowań. Dla Górnika, który jest na innym etapie przygotowań był to drugi mecz kontrolny. Początek spotkania przyniósł gola drużynie z Łęcznej. Grzegorz Bonin dośrodkował w pole karne, a tam głową piłkę do siatki skierował Bartosz Śpiączka. Jedenaście minut później okazję mieli Pogoniści. Marcin Burkhardt dośrodkował z rzutu wolnego w pole karne, a w światło bramki nie trafił Arkadiusz Jędrych. W 27 minucie Grzegorz Tomasiewicz podał do Piotra Mrozińskiego, lecz nowego zawodnika Pogoni uprzedził Wojciech Małecki. Zemściło się to minutę później. Leândro zagrał do Vojo Ubiparipa, a ten pokonał z bliska Przemysława Frąckowiaka. W 35 minucie dał o sobie znać napastnik Pogoni – Piotr Kurbiel. Jego strzał z ostrego kąta był jednak za słaby, by zaskoczyć Małeckiego.

Tuż po przerwie Górnik mógł pokusić się o trzecią bramkę. Pięknie uderzył Nika Dzalamidze, a piłka poleciała tuż nad spojeniem. W 50 minucie przed stratą gola uratował Pogoń Jacek Kozaczyński, broniąc strzał Dariusza Jareckiego. Za chwilę uderzał Adam Dźwigała, lecz niecelnie. W 53 minucie groźnie z rzutu wolnego uderzał Łukasz Tymiński i piłkę na rzut rożny sparował Kozaczyński. Dziesięć minut później zespół z Łęcznej po raz trzeci zdobył gola, a błąd defensorów Pogoni wykorzystał Adam Dźwigała. W 70 minucie uderzył Manu Cordero. Piłka po jego nieczystym strzale leciała w światło bramki, a Dawid Smug z kłopotami przeniósł futbolówkę nad poprzeczką. Okazję na czwartego gola miał Przemysław Pitry, lecz wślizgiem nie wykorzystał podania Jareckiego. Chwilę później w polu karnym faulowany był Konrad Wrzesiński i sędzia wskazał na 11 metr. Karnego zmarnował Daniel Dybiec.

Następny sparing Pogoniści rozegrają już jutro (15 stycznia). W Siedlcach o 11:00 podejmą III-ligowe Podlasie Biała Podlaska.

Pogoń Siedlce – Górnik Łęczna 0:3 (0:2)

Bramki: Bartosz Śpiączka 9, Vojo Ubiparip 28, Adam Dźwigała 63

W 80 minucie Daniel Dybiec (Pogoń) nie wykorzystał rzutu karnego (Dawid Smug obronił).

Pogoń: 1. Przemysław Frąckowiak (46, 12. Jacek Kozaczyński) – 2. Tomasz Lewandowski (46, 34. Jakub Szrek), 4. Arkadiusz Jędrych (59, 3. Michał Panufnik), 14. Mateusz Żytko (59, 5. Sebastian Krawczyk), 8. Daniel Chyła (59, 16. Łukasz Wójcik) – 24. Damian Świerblewski (59, 20. Piotr Krawczyk), 23. Piotr Mroziński (59, 7. Daniel Dybiec), 18. Marcin Burkhardt (59, 6. Marcin Paczkowski), 10. Grzegorz Tomasiewicz (46, 9. Manu Cordero), 11. Michał Bajdur (59, 93. Konrad Wrzesiński) – 99. Piotr Kurbiel (59, 21. Cezary Demianiuk)

Górnik: 1. Wojciech Małecki (46, 30. Dawid Smug) – 6. Paweł Sasin (46, 8. Grzegorz Piesio), 3. Aleksander Komor (46, 17. Radosław Pruchnik), 23. Maciej Szmatiuk (46, 93. Łukasz Bogusławski), 2. Leândro (46, 21. Dariusz Jarecki) – 15. Grzegorz Bonin (46, 7. Dragomir Vukobratović), 77. Krzysztof Danielewicz (46, 5. Łukasz Tymiński), 25. Szymon Drewniak (46, 16. Adam Dźwigała), 10. Javi Hernández (46, 45. Przemysław Pitry), 18. Bartosz Śpiączka (46, 12. Nika Dzalamidze) – 19. Vojo Ubiparip (46, 9. Piotr Grzelczak)

Żółte kartki: Daniel Chyła 38 – Bartosz Śpiączka 29, Łukasz Tymiński 86

Sędzia: Paweł Pskit (Łódź)