unspecified2

Spotkaniem towarzyskim drużyn młodzieżowych U-19 Pogoni Siedlce i Pogoni Lwów rozpoczęto współpracę w ramach akcji „Pogoń dla Pogoni”.

Przed spotkaniem obu zespołów odbyła się konferencja prasowa z udziałem m.in. przedstawicieli obu klubów i firmy PGNiG, prezydenta Siedlec Wojciecha Kudelskiego oraz ministra energii Krzysztofa Tchórzewskiego.

Samo spotkanie stało na solidnym juniorskim poziomie. Dużo było gry w środku pola, szybkich kontrataków. Sporadycznie drużyny uderzały na bramkę przeciwników. W 11 minucie goście zagrozili po raz pierwszy bramce Patryka Izdebskiego po akcji Jurija Kisiłwośkyja, który minął bramkarza z Siedlec, ale uderzył wprost w obrońcę. Była to jedna z najgroźniejszych akcji w pierwszej połowie. Gola zdobył jednak zespół z Siedlec. Rzut wolny z okolicy 30 metra wykonywał Dominik Barciak, który przelobował bramkarza i piłka wpadła do siatki.

Po zmianie stron świetną sytuację na podwyższenie wyniku miał w 62 minucie Patryk Skrzypek. Zbyt długo jednak zwlekał ze strzałem i ostatecznie trafił w golkipera gości. Kilka minut później uderzał Barciak, lecz znów na posterunku był bramkarz ze Lwowa. W 72 minucie zaatakowali goście. Wiktor Barabas z rzutu wolnego posłał piłkę nad poprzeczką. Siedem minut potem na strzał z około 20 metrów zdecydował się Sebastian Krawczyk, ale piłka poleciała minimalnie obok słupka. W końcówce wynik próbował zmienić Swiatosław Hirnyj, lecz nie trafił w światło bramki.

Ostatecznie biało-niebiescy pokonali gości z Lwowa 1:0, a za zwycięstwo otrzymali czek w wysokości 750 zł na sprzęt sportowy. Nagrodę ufundowało PGNiG, a wręczył ją wiceprezes zarządu fundacji – Krzysztof Pęcherski.