15007812_1342051522502381_714943216_o

Mecz sparingowy Pogoni Siedlce z Legią Warszawa zakończył się zwycięstwem 4:1 mistrza Polski.

Trener Dariusz Banasik musiał sobie radzić bez Rafała Makowskiego (reprezentacja młodzieżowa) oraz Luki Štefanaca i Konrada Wrzesińskiego (kontuzje). Legioniści mieli większe problemy kadrowe, jednak jakość drużyny dowodzonej przez Jacka Magierę nadal była najwyższej próby.

Legia przejęła inicjatywę od pierwszej minuty. W 3 minucie niecelnie zza pola karnego uderzył Thibault Moulin. Na odpowiedź Pogoni przyszło poczekać do 9 minuty. To właśnie wtedy Daniel Chyła uruchomił Damiana Świerblewskiego, jednak sędzia boczny słusznie zasygnalizował spalonego. Po chwili Vadis Odjidja-Ofoe uruchomił Miroslava Radovicia, który oddał zbyt słaby strzał, żeby zaskoczyć Rafała Misztala. W 13 minucie Kasper Hämäläinen poślizgnął się w decydującym momencie, a po chwili siedlecki golkiper poradził sobie z uderzeniem Guilherme. Legia dominowała i udokumentowała swoją przewagę. W przeciągu kilkudziesięciu sekund wyborne okazje mieli Aleksandar Prijović, Odjidja-Ofoe i Hämäläinen. Piłka znalazła drogę do siatki dopiero po mierzonym strzale Fina. Po strzelonej bramce mistrzowie Polski nieco spuścili z tonu. W 28 minucie Piotrowi Kurbielowi zabrakło centymetrów, aby oddać uderzenie, po chwili swoich sił dwukrotnie próbował Grzegorz Tomasiewicz. W 31 minucie Pogoń skontrowała gości. Kurbiel uruchomił Tomasiewicz, który podcinką pokonał Radosława Cierzniaka. W 37 minucie powinno być 2:1 dla siedlczan. Po składnej akcji Marcin Burkhardt płasko podał do Michała Bajdura, który uderzył prosto w golkipera Legii. W 42 minucie Misztal z trudem uporał się z nieprzyjemnym dośrodkowaniem Jakuba Rzeźniczaka. Do przerwy w Siedlcach utrzymał się sensacyjny remis 1:1.

Wojskowi nie mogli sobie wyobrazić lepszego początku drugiej połowy. Mateusz Żytko podał pod nogi Stojana Vranješa, który w tempo podał do Prijovicia, który wykorzystał sytuację sam na sam z Przemysławem Frąckowiakiem. W 49 minucie po rzucie Vranješa swojaka zaliczył Tomasz Lewandowski. W 54 minucie Frąckowiak zastopował uderzenie Łukasza Brozia. Pięć minut później Radosław Majecki poradził sobie ze strzałem Daniela Gołębiewskiego. W 72 minucie Gołębiewski nie zdołał ominąć jedynego rywala stojącego mu na drodze do bramki Legii, a po chwili Prijović w dogodnej sytuacji podał w ręce Frąckowiaka. W 81 minucie Arkadiusz Jędrych niecelnie główkował po centrze Albana Sulejmaniego z rzutu wolnego. Tuż przed końcem spotkania niecelnie zza pola karnego uderzył Dominik Barciak. Chwilę później Steeven Langil pokonał Frąckowiaka w sytuacji sam na sam, ustalając wynik na 4:1.

W sobotę 19 listopada o 16:00 Pogoń podejmie GKS Tychy.

I liga

Pogoń Siedlce – Legia Warszawa 1:4 (1:1)

Bramki: Grzegorz Tomasiewicz 31 – Kasper Hämäläinen 19, Aleksandar Prijović 46, Tomasz Lewandowski 49 sam, Steeven Langil 90

Pogoń: 12. Rafał Misztal (46, 1. Przemysław Frąckowiak) – 2. Tomasz Lewandowski (76, 3. Michał Panufnik), 4. Arkadiusz Jędrych, 14. Mateusz Żytko, 8. Daniel Chyła (46, 16. Łukasz Wójcik) – 24. Damian Świerblewski (46, 20. Piotr Krawczyk), 7. Daniel Dybiec (84, 5. Sebastian Krawczyk), 18. Marcin Burkhardt (68, 17. Dominik Barciak), 10. Grzegorz Tomasiewicz (46, 6. Marcin Paczkowski), 11. Michał Bajdur (57, 34. Alban Sulejmani) – 9. Piotr Kurbiel (46, 9. Daniel Gołębiewski, 84, 15. Maciej Wojczuk)

Legia: 33. Radosław Cierzniak (46, 30. Radosław Majecki) – 4. Jakub Czerwiński (46, 41. Tomasz Nawotka), 5. Maciej Dąbrowski, 25. Jakub Rzeźniczak (46, 28. Łukasz Broź) – 18. Michał Kucharczyk (46, 7. Steeven Langil), 75. Thibault Moulin (46, 42. Adrian Małachowski), 8. Vadis Odjidja-Ofoe (46, 15. Michał Kopczyński), 32. Miroslav Radović (46, 40. Bartłomiej Urbański), 6. Guilherme (46, 77. Michaił Aleksandrow) – 22. Kasper Hämäläinen (46, 23. Stojan Vranješ), 99. Aleksandar Prijović

Żółte kartki: Daniel Chyła 30, Piotr Krawczyk 68 – Aleksandar Prijović 65

Sędzia: Kamil Baranowski (Siedlce)