14958646_1336353629738837_993383207_n

Pogoń Siedlce przegrała 0:4 z Miedzią Legnica. Tym samym przerwana została passa domowych zwycięstw.

Trener Dariusz Banasik zapewne nie zdecydowałby się na mieszanie w wyjściowej jedenastce, gdyby nie kontuzja Konrada Wrzesińskiego. Miejsce w składzie zwolnione przez najlepszego strzelca Pogoni zajął Cezary Demianiuk.

Od pierwszej minuty aktywny na lewej flance był Demianiuk, jednak jego efektowne rajdy nie kończyły się celnymi dośrodkowaniami. W 12 minucie Grzegorz Bartczak sprawdził koncentrację Rafała Misztala, która była – jak zwykle – na odpowiednim poziomie. Chwilę później defensywa Pogoni popełniła błąd, po którym w dogodnej sytuacji znalazł się Wojciech Łobodziński. Były reprezentant Polski z ostrego kąta trafił w boczną siatkę. Pogoń oparła swoją grę na szybkim przenoszeniu piłki do przodu, natomiast Miedź postawiła na cierpliwe budowanie akcji poprzez ataki pozycyjne. W 25 minucie Misztal poradził sobie z uderzeniem Łobodzińskiego zza pola karnego. Niedługo później doszło do kluczowej sytuacji dla losów pierwszej połowy. Po rzucie rożnym Łukasza Garguły piłkę do własnej bramki wpakował Daniel Gołębiewski. Sędzia boczny zasygnalizował, że gol nie padł w prawidłowy sposób, ale główny arbiter wskazał na środek boiska, doprowadzając do nerwówki na trybunach i na boisku. W 40 minucie siedlczanie byli o włos od wyrównania. Najpierw wstrzelenie Daniela Gołębiewskiego minęło wszystkich w polu karnym, a po chwili Daniel Chyła niecelnie główkował. W ostatniej minucie pierwszej połowy Marcin Burkhardt minimalnie przestrzelił po ciekawie rozegranym rzucie rożnym.

W 48 minucie Pogoń powinna doprowadzić do wyrównania. Gołębiewski otrzymał znakomite podanie od Demianiuka, ale nie zamienił go na bramkę, posyłając piłkę nad poprzeczką. Kolejną okazję na zdobycie bramki na 1:1 miał Michał Bajdur, jednak jego strzał z rzutu wolnego z 20 metrów minął bramkę gości o centymetry. Pachniało bramką dla gospodarzy, a trafili goście. Petteri Forsell dograł na bok pola karnego do Damiana Rasaka, który popisał się równie mocnym, co precyzyjnym uderzeniem przy dalszym słupku. Druga bramka dla gości podłamała drużynę Banasika. Efektem tego był kolejny gol dla Miedzi. W 76 minucie Forsell obsłużył Łobodzińskiego, a ten przerzucił piłkę nad Misztalem. W doliczonym czasie Paul Batin zaliczył wejście smoka i dobił gospodarzy. Miedź wygrała 4:0 i zakończyła 5-meczową passę domowych zwycięstw w wykonaniu Pogoni.

W barwach Miedzi wystąpił Mariusz Rybicki, który reprezentował barwy Pogoni w sezonie 2015-16. Marcin Burkhardt występował w Legnicy w rozgrywkach 2013-14.

W niedzielę 13 listopada o 15:00 Pogoń podejmie Stal Mielec. Wcześniej, 10 listopada, siedlczanie rozegrają mecz towarzyski z Legią Warszawa. W meczu ze Stalą zabraknie Bajdura i Burkhardta, którzy obejrzeli czwarte żółte kartki w sezonie.

I liga

16 kolejka

Pogoń Siedlce – Miedź Legnica 0:4 (0:1)

Bramki: Daniel Gołębiewski 28 sam, Damian Rasak 57, Wojciech Łobodziński 76, Paul Batin 90+2

Pogoń: 12. Rafał Misztal – 2. Tomasz Lewandowski, 4. Arkadiusz Jędrych, 14. Mateusz Żytko, 8. Daniel Chyła – 11. Michał Bajdur, 15. Rafał Makowski, 18. Marcin Burkhardt (78, 34. Alban Sulejmani), 10. Grzegorz Tomasiewicz, 21. Cezary Demianiuk (77, 20. Damian Świerblewski) – 9. Daniel Gołębiewski (58, 99. Piotr Kurbiel)

Miedź: 33. Paweł Kapsa – 19. Grzegorz Bartczak, 24. Tomasz Midzierski, 16. Jonathan de Amo, 27. Rumen Trifonow (64, 3. Hunter Gorskie) – 21. Damian Rasak, 31. Keon Daniel, 7. Łukasz Garguła (90+1, 29. Paul Batin), 10. Petteri Forsell, 9. Mariusz Rybicki (71, 20. Adrian Łuszkiewicz) – 4. Wojciech Łobodziński

Żółte kartki: Rafał Misztal 29, Daniel Gołębiewski 30, Michał Bajdur 38, Marcin Burkhardt 68 – Keon Daniel 8, Paweł Kapsa 86

Sędzia: Sebastian Jarzębak (Bytom)