dsc_0410

Podopieczni Marcina Tomaszewskiego przegrali na wyjeździe z MKS Przasnysz 1:2. Bramkę dającą prowadzenie Pogonistom w tym spotkaniu zdobył Krystian Zbieć.

W meczu drużyna z Siedlec wzmocniona została dwoma I-ligowcami: Łukaszem Wójcikiem i Piotrem Krawczykiem. W drugiej połowie na boisku pojawił się Jakub Malinowski, który wraca do gry po kontuzji.

Z uwagi na niesprzyjające warunki atmosferyczne spotkanie rozegrane zostało na sztucznym boisku w Przasnyszu. Pierwsza połowa miała wyrównany przebieg, praktycznie toczyła się w środku pola i mało było klarownych sytuacji. Dopiero w końcówce pierwszej odsłony padły dwa gole. Pierwsze trafienie zanotowali siedlczanie, kiedy to Krystian Zbieć uderzył obok wychodzącego z bramki golkipera i piłka wtoczyła się do siatki. Niestety gospodarze przed przerwą zdołali wyrównać.

Kilka minut po zmianie stron gospodarze zdobyli drugą bramkę. W polu karnym ręką zagrał defensor Pogoni – Paweł Wasiluk i po rzucie karnym Przasnysz objął prowadzenie. Później siedlczanie próbowali dojść do głosu i dwukrotnie po główkach Piotra Krawczyka i Krystiana Zbiecia mogli pokusić się o gola. Niestety Pogoniści strzelali niecelnie. Również gospodarze mieli szansę na bramkę, jednak świetną interwencją popisał się Jacek Kozaczyński. W końcówce meczu Pogoniści dążyli do wyrównania, a szansę na to mieli Piotr Ceranka, Piotr Krawczyk (trafił w słupek) i Patryk Skrzypek uderzając w boczną siatkę.

Następne spotkanie rezerwy Pogoni rozegrają w sobotę 29 października o 19:00 z Bugiem Wyszków. Mecz odbędzie się w Siedlcach, na bocznym boisku stadionu ROSRRiT.