dsc_0315

Pogoń Siedlce nie przedłużyła zwycięskiej passy. Biało-niebiescy przegrali 1:2 z Chojniczanką.

Chojniczanka próbowała od pierwszych minut uzyskać kontrolę nad spotkaniem, jednak Pogoń nie pozwoliła się zepchnąć do defensywy. W 7 minucie Konrad Wrzesiński uderzył niecelnie po zejściu ze skrzydła. Gospodarze odpowiedzieli ułańską szarżą Jacka Podgórskiego, jednak młodzieżowiec uderzył zbyt słabo, aby sprawić problemy Rafałowi Misztalowi. W 19 minucie Paweł Zawistowski wyraźnie przestrzelił po dwójkowej akcji z Andrzejem Rybskim. Pogoń miała szansę po centrze Michała Bajdura z rzutu wolnego, jednak chojnicka defensywa stanęła na wysokości zadania. W 31 minucie zaciętego boju swoich sił ponownie próbował Zawistowski. Misztal był jednak na posterunku. Po stronie siedlczan swoją szansę miał Wrzesiński, ale Łukasz Budziłek poradził sobie z jego uderzeniem. Pierwsza połowa upłynęła pod znakiem wyrównanej gry, jednak to gospodarze schodzili na przerwę w lepszych humorach. Gola do szatni zdobył Bartłomiej Niedziela, który pewnym strzałem sfinalizował składną zespołową akcję Chojniczanki.

W 50 minucie Grzegorz Tomasiewicz zacentrował do Daniela Gołębiewskiego, który nie zdołał oddać celnego strzału. Chwilę później Jakub Biskup mógł pogorszyć sytuację Pogoni, jednak zabrakło mu centymetrów. Chojniczanka przez pierwszy kwadrans drugiej połowy przeważała i szukała drugiej bramki. Ciśnienie chojnickim kibicom podniosło się w 56 minucie, kiedy Budziłek cudem zatrzymał Wrzesińskiego. Sporo ożywienia w grę siedlczan wniósł Cezary Demianiuk. W 73 minucie po jednej z jego akcji bliski wyrównania był – inny rezerwowy – Piotr Kurbiel, ale Budziłek ponownie nie dał się pokonać. W ostatnim kwadransie Chojniczanka skutecznie się broniła i nie pozwoliła na wiele siedlczanom. Mało tego, w końcówce piłkarze Macieja Bartoszka powtórzyli wyczyn z pierwszej połowy i ponownie oszukali siedlecką defensywę. Rybski zamienił na bramkę dogranie Podgórskiego, podwyższając wynik na 2:0. Pogoń miała bardzo mało czasu, ale zdążyła odpowiedzieć. W doliczonym czasie gry karnego wywalczył i wykorzystał Tomasiewicz. Bramka kontaktowa okazała się honorową.

Daniel Chyła i Misztal w przeszłości reprezentowali barwy Chojniczanki.

W następnym meczu ligowym na pewno nie zobaczymy Michała Bajdura, który będąc na ławce rezerwowych obejrzał czerwoną kartkę.

W niedzielę 2 października Pogoń podejmie Stomil Olsztyn. Pierwszy gwizdek sędziego zabrzmi o 15:00.