DSC_1097

Rafał Makowski wystąpił w reprezentacji Polski do lat 21, która w ramach Turnieju Czterech Narodów mierzyła się ze Szwajcarią.

Helweci po godzinie z niewielkim okładem przegrywali 0:2 po trafieniach Oskara Zawady i Konrada Michalaka. W ostatnim kwadransie Szwajcarzy dwukrotnie znaleźli sposób na Damiana Węglarza i mecz zakończył się remisem 2:2.

Rafał Makowski pojawił się na placu gry w 62 minucie, zmieniając Mateusza Wdowiaka. Pomocnik Pogoni w 84 minucie obejrzał żółtą kartkę.

1 września 2016, 18:00 – Chailly-Montreux (Stade Eugène Parlier)
TCN: Szwajcaria – Polska 2:2 (0:1)
Bramki: Djibril Sow 78 k, Tobias Schättin 90 – Oskar Zawada 20, Konrad Michalak 62

Polska: 12. Damian Węglarz – 6. Robert Bartczak, 20. Jan Bednarek, 5. Mateusz Wieteska, 2. Kamil Dankowski – 11. Mateusz Wdowiak (62, 8. Rafał Makowski), 19. Filip Jagiełło (71, 14. Jakub Piotrowski), 16. Damian Rasak (61, 13. Bartosz Wolski), 10. Robert Janicki (46, 18. Konrad Michalak), 17. Oktawian Skrzecz (70, 3. Artur Siemaszko) – 9. Oskar Zawada (83, 15. Szymon Walczak)

żółte kartki: Lauper, Obexer, Haas – Skrzecz, Bednarek, Makowski

sędziował: Claudio Gavillucci (Włochy)

W 59 minucie Mateusz Wieteska (Polska) nie wykorzystał rzutu karnego (Gregor Kobel obronił).