10

W meczu 6 kolejki I ligi Pogoń Siedlce przegrała na wyjeździe z Olimpią Grudziądz 0:1. Jedynego gola w meczu z rzutu karnego strzelił Marcin Kaczmarek.

W kadrze Pogoni na ten mecz zabrakło kontuzjowanego Luki Štefanaca. Natomiast w porównaniu do meczu z MKS Kluczbork w wyjściowym składzie zaszła jedna zmiana – Michała Bajdura zastąpił Alban Sulejmani.

W 4 minucie pierwszy strzał w meczu, po którym pewnie interweniował Rafał Misztal, oddał Adam Banasiak. W pierwszym kwadransie swojej szansy Arkadiusz Jędrych, ale jego strzał głową nie zagroził bramce gospodarzy. W kolejnym fragmencie mecz żadna z drużyn nie potrafiła narzucić swojego stylu gry i spotkanie nie obfitowało w sytuacje podbramkowe. W 36 minucie dobrą akcję przeprowadziła Pogoń. Konrad Wrzesiński dograł piłkę do Grzegorza Tomasiewicza, a ten posłał ją ponad poprzeczką. Po pierwszych 45 minutach Olimpia bezbramkowo remisowała z Pogonią.

W drugiej połowie jak pierwsi dogodną okazję wypracowali sobie biało-niebiescy, jednak strzał Tomasiewicza udanie zatrzymał Jakub Wrąbel. W kolejnych minutach ataki obu ekip nie przynosiły żadnych efektów. Na kwadrans przed końcem meczu niebezpiecznie zrobiło się pod bramką Pogoni. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i zamieszaniu w polu karnym do futbolówki doszedł Arkadiusz Kasperkiewicz, ale piłka po jego strzale i po rykoszecie minęła siedlecką bramkę. W 81 minucie za zagranie piłki ręką sędzia podyktował rzut karny dla Olimpii. Karnego na bramkę pewnym strzałem zamienił Marcin Kaczmarek. Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie i Pogoń przegrała w Grudziądzu 0:1.

W następnej kolejce Pogoń Siedlce na własnym terenie podejmie Drutex-Bytovią Bytów. Mecz zaplanowano na 5 września (wtorek), na godzinę 19:00.