DSC_8198

Rezerwy Pogoni wzmocnione zawodnikami z pierwszego zespołu przegrały w sparingu z Wektrą Zbuczyn 1:2.

Mecz kontrolowali siedlczanie i w pierwszej połowie prowadzili zgodnie z planem 1:0. Bramkę zdobył po indywidualnej akcji Serhij Krykun. Po zmianie stron biało-niebiescy dalej przeważali na boisku, jednak w kilku wyśmienitych sytuacjach nie umieli trafić do siatki. Skuteczniejsza była Wektra która po kontrach w ciągu dwóch minut dwukrotnie znalazła sposób na pokonanie Jacka Kozaczyńskiego. Najpierw po rzucie rożnym celnie główkował Przemysław Jasiński, a następnie po kontrze prowadzenie dla Zbuczyna zdobył Bartosz Kuliński.

W zespole gości wystąpili byli Pogoniści: Damian Krasuski, Marek Adamczyk, Kamil Domański, Kamil Księżopolski, Dominik Piekutowski, Robert Narwojsz, Emil Michalak oraz testowani w Wektrze Dominik Krupa i Karol Grochowski.

Za tydzień w niedzielę 7 sierpnia o 17:00 Pogoniści rozpoczną IV-ligowy sezon. Na początek na własnym boisku zmierzą się z Bzurą Chodaków. Niewykluczone, że wcześniej w środę 3 sierpnia rozegrają jeszcze jeden sparing.

Pogoń II Siedlce – Wektra Zbuczyn 1:2 (1:0)

Bramki: Serhij Krykun 28 – Przemysław Jasiński 52, Bartosz Kuliński 54

Pogoń II: Jacek Kozaczyński – 20. Paweł Wasiluk (70, 22. Patryk Skrzypek), 18. Piotr Ceranka, 16. Michał Panufnik (59, 19. Bartosz Szostek), 19. Bartosz Szostek (46, 10. Paweł Łydkowski) – 8. Alban Sulejmani (60, 15. Mateusz Kacprzak), 14. Kamil Dmowski (62, 17. Rafał Zin), 21. Luka Štefanac, 3. Dominik Barciak (46, 11. Patryk Ciulak), 5. Serhij Krykun (76, 6. Mateusz Wassilow) – 9. Maciej Wojczuk

Sędzia: Maciej Tomaszewski (Siedlce)