DSC_3304

W ostatnim meczu kontrolnym przed meczem Pucharu Polski siedlecka Pogoń przegrała ze zdobywcą Pucharu Grecji i czwartą drużyną greckiej ekstraklasy – AÉK-iem 0:3.

Do meczu Pogoniści przystąpili z kilkoma zawodnikami testowanymi. Na placu gry zaprezentowali się po raz pierwszy: Marcin Burkhardt, Serhij Krykun (Podlasie Biała Podlaska) oraz Alban Sulejmani (FK Renova).

W pierwszej połowie lepiej na placu gry prezentowali się Grecy, lecz nie przełożyło się to na wynik spotkania. W 22 minucie strzał na bramkę Pogoni oddał Chrístos Aravídis. Na posterunku był jednak Rafał Misztal. Dwie minuty potem błąd w defensywie biało-niebieskich mógł wykorzystać Aravídis, ale uderzył zbyt lekko. Po pół godzinie gry Pétros Mántalos, znalazł się w dogodnej sytuacji i skiskował. Siedlczanie w trakcie pierwszej odsłony, rzadko bywali pod bramką rywali. Dopiero pod koniec połowy okazję na gola mieli testowani zawodnicy. Najpierw Alban Sulejmani uderzył wprost w ręce bramkarzowi z Aten, następnie dwukrotnie strzelał Marcin Burkhardt. Za pierwszym razem piłka poszybowała nad bramką, a za moment trudną piłkę w ręce złapał Giánnis Anéstis.

Druga część meczu rozpoczęła się od niecelnego, ale groźnego strzału Mateusza Stąporskiego. Później dwie okazje zmarnowali Grecy, a mianowicie Hélder Barbosa i Ronald Vargas. W 63 minucie padła pierwsza bramka. Tuż po wejściu na boisku piłkę w siatce umieścił Vangélis Platéllas i siedlcznie przegrywali 0:1. Strata bramki wyraźnie obniżyła morale siedleckiej drużyny. Dwanaście minut później AÉK po raz drugi pokonał Przemysława Frąckowiaka. Strata Marcina Paczkowskiego i Tássos Bakassétas podwyższył na 2:0. Ostatni, trzeci gol padł po samobójczym trafieniu Michała Panufnika.

Teraz podopiecznych Dariusza Banasika czeka spotkanie pucharowe ze Stilonem Gorzów Wielkopolski. Mecz zaplanowany jest na sobotę 16 lipca o 18:00 w Gorzowie.

Pogoń Siedlce – AÉK Ateny 0:3 (0:0)

Bramki: Vangélis Platéllas 63, Tássos Bakassétas 75, Michał Panufnik 81 (s)

Pogoń: 12. Rafał Misztal (62, 1. Przemysław Frąckowiak) – 77. Konrad Wrzesiński (46, 27. Damian Świerblewski), 99. Arkadiusz Jędrych (46, 7. Daniel Dybiec), 5. Mateusz Żytko (46, 20. Michał Panufnik), 28. Daniel Chyła (46, 15. Łukasz Wójcik) – 95. Serhij Krykun (46, 21. Cezary Demianiuk), 17. Piotr Krawczyk (60, 13. Kamil Dmowski), 18. Marcin Burkhardt (73, 6. Marcin Paczkowski), 26. Grzegorz Tomasiewicz (46, 23. Piotr Kurbiel), 3. Alban Sulejmani (60, 19. Michał Bajdur) – 4. Mateusz Stąporski (60, 9. Daniel Gołębiewski)

AÉK: 22. Giánnis Anéstis (46, 1. Vassílis Bárkas) – 12. Rodrigo Galo (66, 27. Michális Bakákis), 19. Dmytro Czyhrynśkyj (66, 5. Vassílis Labrópoulos), 26. Dimítris Kolovétsios (66, 28. zawodnik nieznany), 23. Dídac Vilà (66, 3. Juan Manuel Díaz) – 7. Hélder Barbosa (62, 11. Vangélis Platéllas), 18. Jakob Johansson (66, 55. Adám Tzanetópoulos), 8. André Simões (56, 25. Kóstas Galanópoulos), 20. Pétros Mántalos (56, 33. Tássos Bakassétas), 9. Ronald Vargas (75, 17. Darko Zorić) – 21. Chrístos Aravídis (56, 14. Tomáš Pekhart)

Żółta kartka: Tomáš Pekhart 90+1